Strona główna
❤ Pomagamy Alankowi z Brochowa ❤
W Niedzielę Palmową uczniowie naszej szkoły po raz kolejny włączyli się w szlachetną akcję ratowania życia dzielnego chłopca Alanka Jasińskiego, który walczy z ciężką chorobą nowotworową. Wolontariat szkolny sprzedawał przed kościołem św. Brata Alberta w Sochaczewie własnoręcznie wykonane przez uczniów palemki. Udało się zebrać 1971zł. Pieniążki zostały już przekazane na fundację siepomaga.pl. Bardzo dziękujemy wszystkim za ofiarność i okazane sercę.
Zawieszenie pracy stacjonarnej oddziałów przedszkolnych
Od 29 marca do 11 kwietnia ograniczone będzie stacjonarne funkcjonowanie przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i innych form wychowania przedszkolnego. Ograniczenie to będzie polegało na prowadzeniu zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość lub innego ustalonego przez dyrektora sposobu realizowania zajęć.
Sukcesy plastyczne
W konkursie na kartę świąteczną i ozdobę wielkanocną zorganizowanym przez Sochaczewskie Centrum Kultury uczennica klasy 7 Weronika Grzelak zdobyła nagrodę za projekt karty świątecznej. Projekt naszej uczennicy został uznany jako oficjalna karta SCK.
W Powiatowym Konkursie Plastycznym na "Najładniejszą ozdobę wielkanocną", którego organizatorem był Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Załuskowie "Dom na Szlaku" pod patronatem Starostwa Powiatowego w Sochaczewie uczennica klasy 7 Kinga Leśniewska zdobyła wyróżnienie.
Wolontariusze z Gawłowa pomagają Alankowi z Brochowa
Wolontariusze i Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej w Gawłowie nawet w trudnych czasach nie zapominają o potrzebujących, a nikt nie potrzebuje pomocy bardziej niż dziecko walczące o życie i zdrowie, dlatego też wszystkie wiosenne i świąteczne przedsięwzięcia prowadzone w szkole nastawione były na pomoc 9-letniemu Alanowi z gminy Brochów. Chłopiec walczy o życie i zdrowie w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie z powodu rzadkiego nowotworu złośliwego. Musi przyjmować drogą, nierefundowaną chemię, która sprowadzana jest dla niego z Niemiec, a miesięczny koszt leczenia chłopca przekracza 10 tysięcy złotych. Rodzinie pomagają lokalni mieszkańcy, przedsiębiorcy i okoliczne szkoły. My też postanowiliśmy pomóc, zorganizowaliśmy akcję „Kwiatek dla Alana”, loterię fantową i sklepik z drobnymi przekąskami. Dzięki temu udało się nam zebrać 830 złotych, które wpłaciliśmy na konto zbiórki sie p
Od 22 marca nauka zdalna w klasach 1-3 szkół podstawowych
Szanowni Rodzice,
Z uwagi na wysoki wzrost zachorowalności w kraju, od 22 marca do 11 kwietnia, naukę w trybie zdalnym będą realizowali uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych dla dzieci i młodzieży w całym kraju.
Ponadto w tym okresie, dla dzieci z klas I-III szkoły podstawowej, których rodzice pracują w podmiotach leczniczych lub wykonują zadania publiczne w związku ze zwalczaniem COVID-19, szkoła ma obowiązek zorganizować opiekę świetlicową oraz zajęcia zdalne na terenie szkoły. Warunkiem jest wniosek rodziców.
Nauka zdalna w szkołach – nowe zasady organizacji pracy szkół w wybranych województwach od 15 do 28 marca
Od poniedziałku, 15 marca br. uczniowie klas I-III szkół podstawowych z województw: lubuskiego, mazowieckiego, pomorskiego i warmińsko-mazurskiego będą mieli zajęcia prowadzone w trybie hybrydowym. Dzieci i młodzież ze starszych klas nadal uczą się zdalnie. W pozostałych województwach nic się nie zmienia. Szkoły i placówki oświatowe w najbliższych dwóch tygodniach będą funkcjonowały na dotychczasowych zasadach.
Konkurs "Jestem z Mazowsza - to powód do dumy"
Praca plastyczna, fraszka lub esej – takie zadania czekają na uczniów w konkursie samorządu województwa „Jestem z Mazowsza – to powód do dumy”. Prace można przesyłać do 30 kwietnia br. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.
Temat przewodni konkursu ma poszerzyć wiedzę młodego pokolenia o historii, kulturze, tradycjach czy przyrodzie zarówno ich małych ojczyzn, jak i całego regionu. Ma również rozwijać i promować talenty artystyczne. Co trzeba zrobić by wziąć w nim udział? Zadaniem konkursowym jest przygotowanie pracy plastycznej lub literackiej – fraszki lub eseju.
XI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci: "Bezpiecznie na wsi mamy- od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy"
Zapraszamy do udziału w XI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego organizowanego przez Oddział Regionalny KRUS Warszawa pod hasłem: „Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy”.
Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie szkół podstawowych w następujących kategoriach wiekowych: I grupa – klasy 0-III szkoły podstawowej; II grupa – klasy IV-VIII szkoły podstawowej.
Od 17 do 19 marca tzw. próbne egzaminy ósmoklasisty organizowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną
Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz okręgowe komisje egzaminacyjne udostępnią materiały do przeprowadzenia testu diagnostycznego w zakresie poziomu przygotowania uczniów do egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki oraz języków obcych nowożytnych (angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego i włoskiego). Zainteresowane szkoły będą mogły przeprowadzić testy diagnostyczne od 17 do 19 marca br. Przedstawiamy szczegółowy harmonogram.
Pudełko ze szpatułek
Drewniane szpatułki (inaczej patyczki lekarskie) to materiał z, którego można samodzielnie skonstruować, wiele przydatnych przedmiotów, na przykład pudełko. Uczniowie klasy V na zajęciach techniki przygotowali samodzielnie pudełko na drobiazgi. Wykonanie pudełka ze szpatułek wymagało od uczniów staranności i precyzji. Wszyscy uczniowie poradzili sobie z tym zadaniem doskonale.
Powiatowy Konkurs na "Najładniejszą ozdobę wielkanocną"
W związku ze zbliżającymi się wielkimi krokami Świętami Wielkanocnymi Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy "DOM NA SZLAKU” im. gen. Tadeusza Kutrzeby w Załuskowie zaprasza do udziału w Powiatowym Konkursie na "Najładniejszą ozdobę wielkanocną".
-
Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych, placówek oświatowych, ośrodków kultury czy świetlic środowiskowych – z terenu powiatu sochaczewskiego.
-
Nauka zdalna w starszych klasach wydłużona do 14 marca 2021 r.
26 lutego opublikowane zostało rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. z 2021 r., poz. 366).
Zgodnie z wprowadzoną zmianą od dnia 1 marca 2021 r. do dnia 14 marca 2021r.. na obszarze kraju ogranicza się funkcjonowanie publicznych i niepublicznych:
Co warto przeczytać? Jak zachęcić do przeczytania książki, która mnie zachwyciła?
Konkurs „Tę książkę warto przeczytać” organizowany przez Pedagogiczną Bibliotekę w Sochaczewie już po raz 18. polegał na zaprezentowaniu książki w taki sposób, aby słuchacze chętnie po nią sięgnęli. Miał też pokazać, że przyjemności z przeczytania dobrej książki, czy wiersza nie da się porównać z żadną inną.
Aktualności
- Ważne daty dla absolwentów szkół podstawowych
- 01.07.2025
- Życzenia wakacyjne
- 01.07.2025
- Pożegnanie klasy ósmej
- 01.07.2025
- Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2024/2025
- 01.07.2025
- Zakończenie roku w oddziałach przedszkolnych
- 26.06.2025
- Zabawy u Świetliczaków 😆🎈
- 25.06.2025
- Mój wymarzony zawód - wyniki powiatowego konkursu
- 25.06.2025
- Zdrowie na talerzu wyniki powiatowego konkursu 🍉🍐🍎
- 25.06.2025
- "Piękna nasza Polska cała"
- 24.06.2025
- Czytanie w oddziale przedszkolnym📚
- 24.06.2025
- Zajęcia w plenerze🎨🖌🌳
- 23.06.2025
- Wyróżnienie naszej uczennicy w konkursie „ZIELONY CHODACZEK"
- 23.06.2025
- .
- 23.06.2025
- Warsztaty florystyczne w klasie 1a i 1b ☘🍃🌺
- 20.06.2025
- Dzień Mamy i Taty w klasie 1a i 1b
- 20.06.2025
- .
- 18.06.2025
- Bal ósmoklasistów🎉
- 18.06.2025
- Pasja bez barier – rusza nabór do programu IKR Junior
- 18.06.2025
- 🥇🥇Złoto dla SP Gawłów w Gminnym Turnieju Piłki Ręcznej!🤾♀️🤾♂️
- 18.06.2025
- Wycieczka do Frajdalandii
- 17.06.2025
Godziny dzwonków
Piątek 18.07.2025