Dziadek wie wszystko, a Babcia wie lepiej!❤
Gminny Konkurs Plastyczny pt. „Sport w czasie pandemii”
Konkurs organizowany pod honorowym patronatem Wójta Gminy Sochaczew
I.Organizator: Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego
w Wyczółkach
II. Uczestnicy: Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Sochaczew.
III. Cele konkursu:
1.Propagowanie uprawiania sportu w czasie pandemii.
2.Zachęcanie do zwiększenia aktywności fizycznej dzieci i młodzieży.
3.Poznanie znaczenia i roli zdrowego stylu życia.
4.Rozwijanie wyobraźni i uzdolnień plastycznych.
5.Poznanie i doskonalenie różnych technik plastycznych.
I.Wymogi konkursowe:
1.Prace konkursowe mogą być wykonane w dowolnej technice plastycznej
(bez prac przestrzennych).
2.Każdy uczestnik może wykonać jedną pracę dotyczącą tematu konkursu.
3.Format pracy A3.
4.Każda praca na odwrocie powinna być opatrzona metryczką
Termin składania prac – 17 stycznia 2022
Pozostałe informacje o konkursie w załączniku.
Bezpieczny powrót do nauki w trybie stacjonarnym
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami 10 stycznia 2022 r. uczniowie wracają do nauki w trybie stacjonarnym. Organizacja pracy w szkołach i placówkach na terenie całego kraju powinna odbywać się w reżimie sanitarnym i przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa (komunikat https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/powrot-uczniow-do-nauki-stacjonarnej-od-10-stycznia-2022-r ).
Zapewnienie bezpieczeństwa – przy optymalnych warunkach nauki – oraz dbałość o zdrowie, w tym zdrowie psychiczne, to priorytetowe cele zarówno Ministra Edukacji i Nauki, jak i całego środowiska oświatowego. Aby nauka w trybie stacjonarnym, mimo stanu epidemii, trwała jak najdłużej, zachęcamy i rekomendujemy, aby we wszystkich szkołach i placówkach zintensyfikowano działania w obszarze bezpieczeństwa sanitarnego. Są one niezwykle ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa nauczycieli, uczniów i ich rodzin.
Istotny wpływ na spowolnienie rozprzestrzeniania się choroby spowodowanej kolejnymi mutacjami koronawirusa ma:· przestrzeganie aktualnych przepisów prawa dotyczących ograniczeń, nakazów i zakazów;· stosowanie się do Wytycznych MEiN, MZ i GIS dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych;· aktualizacja i upowszechnienie wśród uczniów i rodziców wewnętrznego regulaminu lub procedur funkcjonowania szkoły w czasie epidemii, z uwzględnieniem specyfiki placówki, w tym realizacji zajęć pozalekcyjnych.
Przypominamy, że należy zapewnić taką organizację pracy szkoły, która umożliwi zachowanie dystansu między osobami przebywającymi na terenie szkoły, szczególnie w miejscach wspólnych, a także ograniczy gromadzenie się uczniów na terenie szkoły. Dyrektor szkoły powinien wprowadzić obowiązek noszenia maseczek w przestrzeniach wspólnych, gdy nie ma możliwości zachowania dystansu, a uczniowie powinni ten obowiązek respektować. W najbliższym czasie kolejny raz szkoły zostaną zaopatrzone w środki ochrony indywidualnej.
Obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej (do odwołania)został uregulowany w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 6 maja 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. z 2021 r. poz. 861, z późn. zm.) https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20210000861/O/D20210861.pdf
Zalecamy korzystanie z obowiązujących rekomendacji dotyczących bezpieczeństwa i przypominamy o kontynuowaniu upowszechniania informacji o szczepieniach (zarówno dla pracowników szkół, jak i uczniów) jako najbardziej skutecznej formie przeciwdziałania COVID-19. Działania o charakterze edukacyjnym dotyczące promowania zdrowia, aktywności fizycznej i roli szczepień w codziennym życiu powinny być obecnie stałym elementem pracy szkoły.
Więcej informacji dostępnych jest na stronie: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/bezpieczenstwo.
Przypominamy i zachęcamy nauczycieli wychowania przedszkolnego, szkół podstawowych i ponadpodstawowych do korzystania z materiałów edukacyjnych dotyczących szczepień
https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/szczepienia-uczniow-od-12-roku-zycia--materialy-informacyjne
https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/informacje-o-szczepieniach-przeciw-covid-19
W przypadku dodatkowych pytań lub wątpliwości w zakresie szczepień dzieci i młodzieży dyrektorzy oraz rodzice więcej informacji mogą znaleźć na stronie internetowej https://www.gov.pl/web/szczepimysie, na profilu #SzczepimySię, a także pod numerem infolinii 989.
Z wyrazami szacunku
Departament Wychowania i Edukacji WłączającejMinisterstwa Edukacji i Nauki
"Cztery pory roku - jesień" - wyniki konkursu
W powiatowym konkursie fotograficznym "Cztery pory roku - jesień" zorganizowanym przez Sochaczewskie Centrum Kultury dwie główne nagrody zdobyły: Wiktoria Skumiał kl. VIIA i Zuzanna Kruczyk kl. VI.
Wyróżnienia za swoje prace otrzymały: Aniela Gubańska kl. VI i Maria Tymorek kl. V.
Najpiękniejsza Kartka Bożonarodzeniowa - wyniki konkursu
W Powiatowym konkursie na najpiękniejszą kartę na Boże Narodzenie zorganizowanym przez Sochaczewskie Centrum Kultury Aniela Gubańska uczennica klasy VI zdobyła II miejsce, a wyróżnienie otrzymał Karol Musiałczyk z kasy V.
"Mój LemoRobot" - wyniki konkursu
W Gminnym Konkursie Plastycznym "Mój LemoRobot" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Kątach uczeń klasy V Karol Musiałczyk zajął III miejsce.
Wesołych Świąt ⭐
Przybieżeli do Betlejem pasterze, grając skocznie Dzieciąteczku na lirze - Wigilia w klasie II
Konkurs na multimedialną świąteczną Kartkę Bożonarodzeniową
Nauczanie zdalne od 20 grudnia br. do 9 stycznia 2022 r.
Zajęcia stacjonarne w szkołach podstawowych, ponadpodstawowych, placówkach kształcenia ustawicznego, centrach kształcenia zawodowego, w szkołach artystycznych realizujących wyłącznie kształcenie artystyczne, placówkach artystycznych, szkołach artystycznych realizujących także kształcenie ogólne w zakresie szkoły podstawowej lub liceum ogólnokształcącego będą ograniczone od 20 grudnia 2021 r. do 9 stycznia 2022 r. W tym czasie przedszkola, młodzieżowe ośrodki wychowawcze, młodzieżowe ośrodki socjoterapii, ośrodki rewalidacyjno-wychowawcze, specjalne ośrodki wychowawcze, poradnie psychologiczno-pedagogiczne, placówki oświatowo-wychowawcze pracują bez zmian. Przepisy zawierają pewne wyjątki.
W poniedziałek, 13 grudnia Minister Edukacji i Nauki podpisał rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Jego wydanie wynika z potrzeby określenia sposobu funkcjonowania jednostek systemu oświaty w sytuacji trwającego na terenie Polski stanu epidemii.
W przypadku uczniów, którzy z uwagi na rodzaj niepełnosprawności nie będą mogli realizować zajęć w miejscu zamieszkania, dyrektor szkoły będzie zobowiązany do zorganizowania zajęć w sposób stacjonarny lub z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość na terenie tej szkoły. To rozwiązanie zapewni dzieciom i uczniom niepełnosprawnym objętym kształceniem specjalnym wsparcie w procesie edukacji oraz ciągłość oddziaływań rewalidacyjnych i terapeutycznych.
Możliwość prowadzenia zajęć świetlicowych dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej
Uczniom klas I-III szkoły podstawowej lub klas szkoły artystycznej odpowiadających klasom I-III szkoły podstawowej, których rodzice nie są w stanie zapewnić opieki, dyrektor – na wniosek rodzica – umożliwia opiekę świetlicową.
Dyrektor szkoły umożliwia dzieciom objętym tą opieką realizację zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość na terenie szkoły.
Placówki, których nie dotyczy ograniczenie pracy stacjonarnej
Bez zmian, w określonym reżimie sanitarnym, pracują przedszkola, oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych oraz inne formy wychowania przedszkolnego. W sposób stacjonarny funkcjonują również młodzieżowe ośrodki wychowawcze, młodzieżowe ośrodki socjoterapii, ośrodki rewalidacyjno-wychowawcze, specjalne ośrodki wychowawcze i poradnie psychologiczno-pedagogiczne. Praca stacjonarna tych jednostek wynika z konieczności zapewnienia ciągłości realizacji zajęć wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, kształcenia specjalnego, w tym realizacji zajęć rewalidacyjnych, resocjalizacyjnych i socjoterapeutycznych oraz zajęć rewalidacyjno-wychowawczych w bezpośrednim kontakcie z dzieckiem i uczniem.
Zajęcia rewalidacyjne, wczesnego wspomagania rozwoju dziecka
Zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju dziecka i zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze będą prowadzone stacjonarnie we wszystkich jednostkach systemu oświaty niezależnie od ograniczenia ich funkcjonowania. Wynika to z konieczności zapewnienia ciągłości wsparcia udzielanego w bezpośrednim kontakcie przez nauczycieli i specjalistów w procesie terapeutycznym dzieciom objętym odpowiednio wczesnym wspomaganiem rozwoju oraz dzieciom i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu głębokim, uczestniczącym w zajęciach rewalidacyjno-wychowawczych.
Konsultacje w szkołach dla uczniów przygotowujących się do egzaminów
Na terenie szkoły można organizować konsultacje indywidualne, grupowe dla uczniów przygotowujących się do egzaminu odpowiednio ósmoklasisty i maturalnego. Korzystanie z konsultacji jest dobrowolne.
Organizacja konsultacji jest uzależniona od potrzeb uczniów, a także warunków pracy szkoły.
Ponadto za zgodą dyrektora szkoły, centrum lub placówki uczniowie, którzy biorą udział w konkursach, olimpiadach i turniejach, mogą uczestniczyć w tych zawodach wiedzy po spełnieniu warunków regulaminowych określonych przez organizatorów konkursów, olimpiad i turniejów. Takie rozwiązanie umożliwi wsparcie uczniów szczególnie uzdolnionych.
Zajęcia wspomagające
W dniach 20-22 grudnia 2021 r. można organizować w szkole zajęcia wspomagające.
Zgodnie z obowiązującymi przepisami szkoły mogły organizować zajęcia wspomagające od września do 22 grudnia br. W związku z planowanym wprowadzeniem czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty zaproponowano pozostawienie możliwości organizacji w szkole w dniach 20-22 grudnia 2021 r. zajęć wspomagających.
Przerwa świąteczna bez zmian
Nie zmienia się termin zimowej przerwy świątecznej zaplanowanej na okres od 23 do 31 grudnia 2021 r. Oznacza to, że przez 3 dni poprzedzające święta, od 20 do 22 grudnia, a także w okresie po świętach – co do zasady 4 dni robocze (3-5 i 7 stycznia) – nauka będzie odbywała się w sposób zdalny.
Po 9 stycznia 2022 r. nastąpi powrót do stacjonarnego nauczania.
Rozporządzenie wchodzi w życie dzień po publikacji w Dzienniku Ustaw
Rozporzadzenie_Ministra_Edukacji_i_Nauki_z_dnia_13_grudnia_2021_r..pdf
ZAKODOWANE MIKOŁAJKI - lekcja informatyki w klasie II 🌲⛄
710
List do Rodziców
Mikołajki 🎅🎅
„Idzie, idzie Święty z długą siwą brodą,
a dwaj aniołkowie za ręce go wiodą.
Każdemu nad głową złota gwiazdka świeci,
idą i szukają samych grzecznych dzieci.”
Mikołajki to święto, które szczególnie celebrujemy w naszej szkole. Uczniowie czekają na nie przez cały rok. Tradycyjnie 6 grudnia do wszystkich grzecznych dzieci do szkoły w Gawłowie zawitał zacny gość – Święty Mikołaj. Okazało się, że każde dziecko zasłużyło na podarunek.
Dzieciakom dopisywały świetne humory i panował szczególny klimat.
Przyjdź przebrany - nie będziesz pytany akcja dla klas 4-8
Dzień Pluszowego Misia
"Miś jest mały i puchaty
Miś jest fajny i kudłaty
Miś jest gruby jak ta kula
Misia zawsze się przytula.”
W dniu 25.11.2021r. dzieci z klasy „0” uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Każde z dzieci przyniosło swojego ulubionego pluszaka. Przeważały misie, jednak były także pieski, kucyki czy inne zabawki.
W przyszłym roku na pewno zaprosimy do przedszkola wszystkie najukochańsze misie, misiaczki, miśki, małe i duże, białe i brązowe i wspólne się będziemy uczyć i bawić bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”.
Tego dnia przenieść się do bajkowego świata pomogła nam Pani Monika Orlińska, która przeczytała opowiadanie ,, Kubuś Puchatek ”. Nie zabrakło również prac plastycznych z misiem w roli głównej.Zdjęcia z uroczystości w galerii.
18
TYDZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ
We wtorek 23 listopada 2021 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Życzliwości i Tolerancji. Tego dnia wszystkie klasy wzięły udział w festiwalu koloru, każda klasa ubrała się na wylosowany kolor, aby podkreślić, to, że każda klasa jest inna, ale jednakowo ważna i potrzebna. Jednym z zadań, było również przygotowanie drzewka życzliwości, swoje prace zaprezentowały na poniższych zdjęciach. Zabawę dopełniła poczta życzliwości, każdy uczeń mógł napisać miłą wiadomość do kolegi, przyjaciela lub nauczyciela. Atmosfera w tym dniu była bardzo miła. Mamy nadzieję, że każdy uczeń poczuł miłą i przyjazną atmosferę w tym dniu, a pozytywna energia zostanie z nami na dłużej.
3
Z wizytą w Teatrze Dramatycznym w Płocku
Uczniowie klasy II wzięli udział w przedstawieniu Kopciuszek w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku. Po podniesieniu kurtyny przenieśli się do magicznego świata baśni inspirowanej twórczością braci Grimm. Kopciuszek jest niezwykle pouczającą opowieścią. Ukazuje młodemu widzowi uniwersalne prawdy moralne: za dobre uczynki bohater zostaje nagrodzony, zaś zło przegrywa oraz, że warto wierzyć we własne marzenia i nie wolno z nich rezygnować.
Bezpieczeństwo uczniów
W dniu 10.11.2021 roku w Szkole Podstawowej w Gawłowie odbyły się zajęcia profilaktyczne z udziałem asp. Szt. Pawła Rynkiewicza „Bezpieczne dziecko” dla klas 0 – 3, „Cyberprzemoc. Odpowiedzialność prawna nieletnich” dla klas 4 – 8. Dzieci z młodszych klas zostały uświadomione jak powinny reagować kiedy dzieje się coś złego a także jak bezpiecznie zachować się na drodze. Starsza młodzież mogła usłyszeć o zagrożeniach w sieci oraz o konsekwencjach swoich złych czynów w świetle prawa.
Dom bez tajemnic - ciekawa lekcja techniki w klasie VI
Na ostatnich zajęciach techniki uczniowie klasy VI mieli możliwość zapoznania się z zawodem geodety. Panowie opowiadali na czym polega ich praca i jaki sprzęt wykorzystują. Uczniowie dowiedzieli się, że aby zacząć budowę, niezbędny jest właśnie geodeta. Jest to osoba specjalizująca się w pomiarach nieruchomości gruntowych oraz sporządzaniu map i planów geodezyjnych. Uczniowie z dużym zainteresowaniem brali udział w zajęciach, przyglądali się mapom oraz zaprezentowanym przyrządom, co wzbogaciło ich wiedzę na temat tego zawodu. Serdecznie dziękujemy panom geodetom za życzliwość i poświęcony nam czas.
Wychowawca i Uczniowie klasy VI
3
Różaniec z darów jesieni – rozstrzygnięcie konkursu
W ostatni piątek października w naszej szkole został rozstrzygnięty konkurs na ,,Najpiękniejszy różaniec z darów jesieni’’.
Laureatami konkursu zostali:
- Antoni Winnicki kl. I – I miejsce
- Patrycja Kuczek kl. VIIB – II miejsce
- Marta Grzelak kl. V – III miejsce
Ponadto, zostały wyróżnione prace:
- Aleksandra Księżopolskiego z kl. O
- Pawła Pęsiek z kl. II
- Adama Szymańskiego z kl. III
- Amelii Lutyńskiej z kl. III
- Ignacego Wachowskiego z kl. III
- Nikoli Księżopolskiej z kl. III
- Adama Narewskiego z kl. V
- Szymona Mierzejewskiego z kl. V
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie się w idee tego konkursu, a także rodzicom, którzy wspierali swoje dzieci i pomagali im wykonać te piękne różańce.
Archiwum Aktualności