Szkolne konkursy rozstrzygnięte!
W czwartek, tuż przed świętami, rozstrzygnieto w naszej szkole wszystkie wiosenne konkursy.
I tak- klasa VII otrzymała dyplom i słodki upominek zdobywając pierwsze miejsce w szkolnej zbiórce monet "Góra Grosza".
Uczniowie, którzy nie mogli być obecni w czasie wieczorku kulturalnego w Pałacu w Gawłowie odebrali nagrody za swoją twórczość literacką.
Warsztaty plastyczne w kl. II
Święta Wielkanocne są bardzo radosnym czasem, na który z utęsknieniem oczekują zarówno dzieci jak i dorośli. Okres przedświąteczny to doskonały moment na samodzielne przygotowanie ozdób świątecznych. Właśnie z tej okazji klasa II na zajęciach edukacji plastycznej wykonała ozdoby wielkanocne- piękne pisanki. Zajęcia przebiegały w miłej i serdecznej atmosferze, umiliły dzieciom oczekiwanie na święta i wprowadziły je w wielkanocny nastrój.
Wiosna w zerówce
W zerówce wiosna! Od kilku tygodni dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowywały się do nadejścia wiosny i Świąt Wielkanocnych. W związku z tym śpiewały piosenki o wiośnie, bawiły się w zabawy tematyczne dotyczące tej radosnej pory roku, a także wykonały wiele ciekawy prac plastycznych i technicznych rozbudzając tym samym swoją ciekawośc paznawczą, twórczość i kreatywność. Wykonane przez dzieci prace ozdabiają teraz nasze szkolne korytarze ciesząc oko i wprowadzając w szkole świąteczną atmosferę. Dziękujemy wam, nasi mali przyjaciele.
Stop-cybermania
Uczniowie naszej szkoły, rodzice i nauczyciele objęci zostali autorskim programem profilaktycznych "Stop-cybermania". Zajęcia na temat uzależnienia od komputerów, telefonów, smatfonów, gier komputerowych i Internetu, z elementami warsztatów psychoedukacyjnych, poprowadził pan Sławomir Szadkowski z Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii. Zarówno wśród uczniów, jak i dorosłych-rodziców i nauczycieli, zajęcia wzbudziły wiele emocjii, zmusiły do przemyśleń i uwrażliwiły na wiele kwestii. Jedną z najistotniejszych jest z pewnością przeciwdziałanie przemocy w sieci i uświadamianie młodym ludziom jak ważne jest racjonalne i odpowiedzialne korzystanie z mediów społecznościowych.
Moja pierwsza książka kucharska.
Za nami niezwykła lekcja języka polskiego poświęcona utrwalaniu krótkiej formy użytkowej jaką jest przepis. Uczniowie klasy IV A i IV B potrafią zapisać precyzyjny przepis kulinarny na sałatkę, koktajl mleczny lub napój. Dzięki wspólnej pracy powstały książki kucharskie. Dzięki kolorom i ilustracjom przepisy uczniów zachęcają do wykonania potraw.
Wystawa prac naszych uczniów
Uczniowie naszej szkoły licznie przystąpili do konkursu na najpiękniejszą ozdobę wielkanocną. Co prawda konkursu jeszcze nie rozstrzygnięto (przed jurorami bardzo trudne zadanie) ale prace juz podziwiać można na szkolnym korytażu. Organizatorzy konkursu, p. Lucya Jaszcak, p. Zofia Tokarska-Chojnacka oraz p.Aleksandra Siekiera dziękują wszystkim uczniom i ich rodzicom za zaangażowanie i kreatywne podejście to tematu.
Trzymaj Formę!
W naszej szkole, we swpółpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Sochaczewie oraz pielęgniarką środowiskową prowadzona jest kampania Trzymaj Formę! W działania szkole włączyli się wychowawcy, nauczyciele wychowania fizycznego- p. Monika Orlińska oraz p. Radosław Sikora, biologii i przyrody-p. Agnieszka Wójcik, a całość koordynuje p. Zofia Tokarska-Chojnacka oraz p. Aleksandra Siekiera. W ramach kampanii odbywaja się lekcje poświęcone zdrowemu odżywianiu i zbilansowanej diecie. W klasach młodszych uczniowie samodzielnie hodują zdrowe kiełki i zioła, a nauczyciele zachęcają do ich zjadania. Na szkolnych korytarzach pojawiły się gazetki tematyczne, a uczniowie w świetlicy częstowani są wodą i zachęcani do jej spożywania.
Uczniowie o pierwszym dniu wiosny
W zwiazku z naszą tradycyjną, szkolną zabawą przypadająca w pierwszym dniu wiosny, polegającą na tym, że uczniowie wcielają się w rolę nauczycieli i przez trzy godziny lekcyjne "przejmują szkołę" przedstawiamy także relację uczniów z tych wydarzeń.
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY
Kiedyś znany jako dzień wagarowicza. Obchodzimy go w naszej szkole 21 marca. Polega on na tym, że uczniowie naszej szkoły przebierają się za wybranych nauczycieli. W wielu szkołach topi się marzannę a my ją palimy.
Zdrowe zęby-ważna rzecz!
W ramach profilaktyki dentystycznej w naszej szkole odbyło się spotkanie z lekarzem stomatologiem. Było ono uwieńczeiem działań profilaktycznych i informacyjnych prowadzonych w szkole przez wychowawców, logopedę oraz nauczyciela przyrody i biologii. W czasie całodniowej wizyty w naszej szkole lekarz dentysta przypomniał uczniom zasady higieny jamy ustnej, uświadomił wpływ zdrowego uzębienia na funkcjonowanie całego organizmu oraz przeprowadził przegląd dentystyczny u dzieci z oddziału przedszkolego oraz u wszystkich uczniów klas I-VI. W ramach doradztwa zawodowego pani stomatolog spotkała się także z uczniami klasy VII i VIII i szczegółowo przedstawiła charkterystykę zawodu lakarza oraz ścieżkę edukacyjną prowadzącą do posiadania wymarzonego przez wielu uczniów dyplomu.
Odpowiedzialność prawna nieletnich
W ostatni piątek, 5 kwietnia, naszą szkołę odwiedzili policjanci z Wydziału do Spraw Nieletnich Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie. Poprowadzili oni dwa interesujące spotkania z uczniami klas IV-V oraz VI-VIII. Tematem zajęć z policjantami była odpowiedzialnośc prawna nieletnich w myśl ustawy o przeciwdziałaniu demoralizacji. W czasie spotkania uczniowie dowiedzieli się czym jest odpowiedzialnośc prawna i jak zmieniają się jej zasady po ukończeniu 13 roku życia oraz czym jest demoralizacja, jakie są jej części składowe i w jak sposób rodzice, nauczyciele i funkcjonariusze mogą przeciwdziałać jej przejawom. Uczniowie po raz kolejny poznali również swoje prawa. W czasie spotkania zadawali policjantom mnóstwo pytań, na które zawsze otrzymywali wyczerpujące i rzeczowe odpowiedzi.
Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza to już coś!
Już od wielu lat uczniowie naszej szkoły pod opieką p.Aleksandry Siekiery włączają się w ogólnopolską akcję Góra Grosza, polegającą na zbiórce drobnych, groszowych monet. Celem na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.
Uczniowie z Gawłowa w plastyce, muzyce i poezji
W sobotę 30 marca, odpowiadając na zaproszenie Fundacji Ochrony Zabytków Mazowsza, uzniowie naszej szkoły mieli okazję zaprezentować swoje telenty szersze publiczności prowadząc wieczorek kulturalny w Pałacu w Gawłowie. Występ uczniów składał się z trzech części. Pierwszą z nich były fragmenty entuzjastycznie przyjętego w szkole przedstawienia "...kiedy Babcia z dziadkiem przyjdą do nas na herbatkę...", drugą część stanowiły popisy literackie uczniów naszej szkoły oraz rozstrzygnięcie konkursu literackiego w obecności zaproszonych sochaczewskich literatów. Trzecią cześć występu stanowiła wystawa prac szkolnego koła plastycznego oraz prac własnych pana Zdzisława Chlebowskiego, który w ciekawy sposób opowiedział o działalności koła i osiągnięciach naszych uczniów. Po częsci oficjalnej wszyscy przybyli goście oraz licznie występujący uczniowie zaproszeni zostali na kawę, herbatę i ciasto. G
Szkolny konkurs literacki
30 marca w siedzibie Fundacji Ochrony Zabytków Mazowsza w Gawłowie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu literackiego. Zadaniem uczniów naszej szkoły było napisanie wiersza o tematyce dowolnej. Jury przyznało wyróżnienia oraz nagrody książkowe:
Wiktoria Kusz klasa VIII
Natalia Bartosiewicz klasa V
Ciamajda
Ciama3 kwietnia teatr Kurtyna dla klas IV- VIII zaprezentował przedstawienie Ciamajda. Bohaterem był uczeń klasy V, którego zachowanie bardzo się zmieniło. Wzorowy uczeń zaczął mieć kłopoty w szkole. Nauczyciel szukając przyczyny problemów Kamila odkrył, że chłopiec był dręczony przez kolegów z klasy. Przedstawienie profilaktyczne Ciamajda poruszało trudne tematy alkoholizmu oraz przemocy fizycznej i psychicznej.
Gadająca niespodzianka
Krakowski teatr Kurtyna zaprezentował dla Oddziału Przedszkolnego oraz dla klas I- III przedstawienie Gadająca niespodzianka. Główny bohater był niegrzeczny, nie dotrzymywał słowa, nie czytał książek. Za swoje zachowanie został ukarany przez Czarnego Księcia. Musiał nosić na plecach ciężki worek, w którym były złe uczynki chłopca. Na ratunek przybył Biały Książę, który pomógł bohaterowi i nauczył Jacka mówić przepraszam.
Spełniamy marzenie Filipa
Uczniowie klasy drugiej wraz z wychowawczynią panią Moniką Wieczorek- Czają postanowili spełnić wielkieżyczenie Filipa. Zbliżają się urodziny chłopca, którego życzeniem jest otrzymanie kartek urodzinowych.Dzieciz radością przystąpiły do zadania, przynieśli kupione kartki lub wykonali je własnoręcznie.Ćwiczyli adresowanie kopert, pisanie życzeń oraz ozdabiali swoje prace. Wszystko po towywołać uśmiech na twarzy Filipa. Wszystkiego najlepszego z okazji 16 urodzin!
Mała hodowla rzeżuchy
Przez ostatni tydzień, dzieci z klasy II pod okiem pani Zofii Tokarskiej-Chojnackiej dbały o swoją małą hodowlę rzeżuchy. Codziennie z dużym zaangażowaniem dzieci doglądały i podlewały swoje roślinki, które samodzielnie sadziły. Przy okazji widziały wszystkie etapy jej wzrostu. Po niespełna tygodniu ładnie wyrośniętą rzeżuchę, mogły już zabrać do swoich domów.
POMOC DLA AZORKA🐶
Z inicjatywy dzieci z klasy”0” i wychowawcy Lucyny Jaszczak odbyła się akcja „Pomoc dla Azorka”, która trwała od 12.12.2018r. do 10.01.2019r.
Tym razem wszystkie zebrane produkty przekazaliśmy dla zwierząt ze Schroniska „AZOREK” w Kożuszkach Parcel koło Sochaczewa.
Udało nam się zebrać( 98,7 kg karmy suchej, 68,7 kg karmy mokrej oraz inne przysmaki).
Kartki dla powstańców dostarczone
Nasza szkoła otrzymała podziękowania za udział w ogólnopolskiej kampanii BohaterON – włącz historię! Dzięki zaangażowaniu uczniów wielu polskich szkół do Powstańców Warszawskich trafiła rekordowa liczba dowodów uznania – 290 544 kartek, listów i laurek ze wzruszającymi życzeniami. Cieszymy się, że i my mogliśmy włączyć się w tę szczytna akcję.
IV Powiatowy Konkurs Piosenki Polskiej Do Re Mi
21 marca w w Szkole Podstawowej nr 7 w Sochaczewie odbył się IV Powiatowy Konkurs Piosenki Polskiej Do Re Mi. Naszą szkołę dumnie reprezentowały:
Alicja Gancarz z klasy II
Nadia Czubacka z klasy III
Ania Gancarz z klasy V
Julia Frankowska z klasy VII
Otylia Krawczak z klasyVIII
Mimo dużej konkurencji najmłodsza i najstarsza reprezentantka naszej szkoły czyli Nadia Czubacka i Otylia Krawczak zdobyły wyróżnienia. Wszystkie dziewczynki do występu przygotował nauczyciel muzyki p. Adam Wojciehowski. Zdolnym uczestniczkom konkursu gratulujemy, a zainteresowanych tematem zapraszamy po fotorelację na tusochaczew.
Aktualności
- .
- 22.01.2025
- Bal choinkowy dla Uczniów
- 22.01.2025
- „Muzyka ludowa, taniec, mazowieckie pejzaże… - źródła inspiracji Fryderyka Chopina”
- 21.01.2025
- Powiatowy Konkurs Fotograficzny ,,Wyglądasz znajomo"
- 16.01.2025
- Konkurs plastyczno-filmowy „ŚNIEŻNY DEKALOG”
- 16.01.2025
- Konkurs na wykonanie zakładki do książki pt. „W krainie zorzy polarnej”
- 16.01.2025
- Zapraszamy na kiermasz II książek do biblioteki
- 14.01.2025
- Konkurs "Z pokolenia na pokolenie, czyli moja supermoc w spadku po babci i dziadku"
- 08.01.2025
- VII Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek ,,Jam jest dudka"
- 07.01.2025
- Dekorowanie pierniczków w przedszkolu
- 21.12.2024
- Życzenia Świąteczne
- 20.12.2024
- Wigilia w klasie 4
- 20.12.2024
- Laboratoria Przyszłości - projektowanie oraz druk 3D na lekcjach informatyki
- 19.12.2024
- „Wnuczka antykwariusza” – książka Justyny Bednarek trafiła do pierwszoklasistów w kolejnej odsłonie kampanii „Mała książka – wielki człowiek”
- 18.12.2024
- „Radujcie się i weselcie, Jezus się narodził.”
- 17.12.2024
- Dziękujemy ❤
- 17.12.2024
- Zabawy zimowe zawsze zdrowe - wyniki konkursu
- 13.12.2024
- Konkurs Kolęd i Pastorałek
- 12.12.2024
- Mikołajkowa wycieczka klasy 4 do Łodzi i Piotrkowa Trybunalskiego
- 11.12.2024
- Podaruj Magię Świąt w książkach
- 11.12.2024
Godziny dzwonków
Czwartek 23.01.2025