Chciałam Państwa serdecznie powitać.

Nazywam się Karolina Nowak-Kuna. Od 1.09.2022 zaczęłam pracę jako logopeda w szkole w Gawłowie. Mam zajęcia z dziećmi z klas: 0-1.

Jestem logopedą, protetykiem słuchu, specjalistą wczesnej interwencji, terapeutą funkcji ortodontycznych MFS,  mioterapeutą.

Od 1 września uruchomiłam także Gabinet Logopedyczny "Chodzą słuchy, że gadają już maluchy". Pod tą samą nazwą mam stronę na fcbk i instagramie. Zapraszam do śledzenia. Znajdziecie tam Państwo sporo inspiracji na temat wspierania mowy dzieci, badań słuchu, zabaw stymulujących komunikację.

W pracy logopedy skupiam się głównie na fundamentalnych kompetencjach komunikacyjnych – bazie do rozwoju mowy, a następnie na wywołaniu głosek.

W skład bazy do rozwoju mowy wchodzą:

- prawidłowy oddech,

- pozycja spoczynkowa warg, języka oraz żuchwy,

- prawidłowe połykanie,

- sprawność artykulatorów,

- percepcja słuchowa.

Wypracowanie powyższych funkcji umożliwia nam sprawne wywołanie głosek.

Zajmuję się też prowadzeniem szkoleń logopedycznych zarówno dla logopedów jak i rodziców.

Tworzę pomoce logopedyczne:

- książka "Ćwiczenia słownikowe" wyd. Harmonia,

- książka "Logokarty" wyd. Harmonia,

- pomoc "Logorytmy",

- książeczka "Tutu i piła";

W pracy największą przyjemność sprawia mi dzielenie się wiedzą, dlatego przygotowałam cykl artykułów o treściach logopedycznych, które będę tu sukcesywnie udostępniać. W pierwszej kolejności postaram się opowiedzieć szerzej o wymienionych powyżej funkcjach bazowych.

Mam nadzieję, że udostępniane materiały będą dla Państwa pomocne we wspieraniu rozwoju komunikacji Państwa dzieci.

Pozdrawiam!

Karolina Nowak-Kuna