W zwiazku z naszą tradycyjną, szkolną zabawą przypadająca w pierwszym dniu wiosny, polegającą na tym, że uczniowie wcielają się w rolę nauczycieli i przez trzy godziny lekcyjne "przejmują szkołę" przedstawiamy także relację uczniów z tych wydarzeń.
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY
Kiedyś znany jako dzień wagarowicza. Obchodzimy go w naszej szkole 21 marca. Polega on na tym, że uczniowie naszej szkoły przebierają się za wybranych nauczycieli. W wielu szkołach topi się marzannę a my ją palimy.
Marzanna jest znakiem. Wiosna astronomiczna rozpoczyna się w momencie równonocy wiosennej i trwa do momentu przesilenia letniego, co w przybliżeniu oznacza na półkuli północnej okres pomiędzy 21 marca a 22 czerwca. Podczas wiosny dzienna pora dnia jest dłuższa od pory nocnej, a ponadto z każdą kolejną dobą dzień jest dłuższy, noc krótsza, aż do przesilenia letniego, od tego dnia dni stają się krótsze, a noce dłuższe. Temperatura powietrza wiosną rzadko spada poniżej 0.
W czasie wiosny noc i dzień moją po tyle samo godzin. Wiosna to bardzo barwna pora roku. Kwiaty zaczynają rozkwitać, drzewa puszczają pączki i świat zaczyna być kolorowy. Zaczyna się pora na wspólne przejażdżki rowerowe. O tej porze roku można robić wianki, słuchać śpiewu ptaków. Zachwycajmy się tą wspaniałą porą roku.
Dziękujemy za uwagę, mamy nadzieje ze się Państwu podobał się nasz artykuł na temat wiosny.
AUTORKI (chwilowo nauczycielki): PATRYCJA PYASZYŃSKA
NATALIA BARTOSIEWICZ