17 listopada do naszej szkoły zawitali sportowcy z „Fabryki Formy Centrum Rekreacji”. Uczniowie obserwowali pokaz taneczny w wykonaniu solistki oraz uczestniczyli w zajęciach tanecznych. Następnie obserwowali dziewczęta wykonujące ćwiczenia akrobatyczne. Niespodzianką okazał się ostatni etap zajęć. Chętni i odważni mogli wypróbować swoich sił na macie z trenerem akrobatyki.
Wycieczka klasy 4
W piątek 17 listopada klasa 4 pojechała na wycieczkę do Warszawy.
Pierwszym punktem wyprawy była wizyta w Muzeum Etnograficznym. Wzięliśmy udział w lekcji muzealnej próbując odpowiedzieć na pytanie czy warto zaufać wróżbom? Katarzynki i Andrzejki to dni, w których od dawna próbowano odgadnąć swoją przyszłość. Dziewczyny robiły to lejąc gorący wosk przez klucz, a chłopcy wróżyli z kubków. Czego chcieli się dowiedzieć? W trakcie lekcji poznaliśmy tradycję andrzejkową i katarzynkową. Dowiedzieliśmy się, jakie są źródła tych ludowych świąt i dlaczego część zwyczajów im towarzyszących popularna jest do dziś.
Następnie, wspaniałe chwilę spędziliśmy w Stacji Grawitacji - Parku Trampolin. Mieliśmy okazję doskonalić swoje umiejętności równowagi i koordynacji czy poprawić kondycję fizyczną na torze przeszkód, parku linowym, siatkówce i koszykówce na trampolinach, interaktywnej ściance wspinaczkowej. Spalone kalorie uzupełniliśmy w kawiarni położonej na antresoli z widokiem na cały park gdzie można skosztować pyszne ciasta i przekąski oraz zrelaksować się na huśtawce. Pod koniec dnia wszyscy byliśmy bardzo zadowoleni z wyjazdu, chociaż nieco zmęczeni i oszołomieni natłokiem wrażeń.
8
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek
„Bajka wędruje po świecie, dzisiaj do nas zawitała
Drogie dzieci, dobrze wiecie, że Was bajka pokochała!”
15 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Stał się on okazją do przywołania cudownego świata bajkowych postaci, które są nieodzownym elementem dzieciństwa każdego z nas.
To wyjątkowe wydarzenie jest obchodzone na całym świecie. Jest świętem wszystkich bohaterów bajek i doskonałą okazją, aby ożywić w pamięci część z nich. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe.
Ten niezwykły dzień spędziliśmy na wspólnej zabawie, konkursach, rozwiązywaniu bajkowych zagadek, zadań i ćwiczeń. Nie zabrakło też śpiewu oraz oglądania bajek. Uczniowie mogli wcielić się w postaci swoich ulubionych bajkowych bohaterów. Na koniec każda klasa miała okazję uczestniczyć w pamiątkowej sesji zdjęciowej.
Atmosfera święta była wspaniała, dzień był pełen wrażeń. Mogliśmy się poczuć jak w bajkowym świecie wolnym od codziennych trosk.
Mam nadzieję, że ten magiczny czas pozostanie w pamięci naszych uczniów.
Zofia Tokarska-Chojnacka
2
Wyniki II edycji Powiatowego Konkursu Patriotycznego ,,MOJA MAŁA OJCZYZNA”
W piątek 10 listopada podsumowano patriotyczny tydzień i wręczono nagrody i wyróżnienia. Jak podkreślał dyrektor „siódemki” Zbigniew Tempczyk, takie wydarzenia przypominają o znaczeniu niepodległości i roli patriotyzmu. Rozdanie nagród rozpoczęło się krótkim występem maluchów z „Kolorowych jaskółek” – przedszkola i żłobka w Kuznocinie. Później koordynatorka tygodnia patriotycznego Kinga Przybylska przybliżyła zebranym ideę i zasady konkursów, a następnie przystąpiono do najmilszej części, czyli wręczania bardzo licznych i atrakcyjnych nagród. Robili to Joanna Niewiadomska-Kocik, sekretarz miasta, Michał Orliński, dyrektor biura poselskiego Macieja Małeckiego, Anna Wasilewska, komendantka hufca ZHP Sochaczew, Katarzyna Orlińska, kierowniczka Referatu Kultury w Urzędzie Miejskim oraz dyrekcja SP 7. Swoje utwory zaprezentowali zwycięzcy konkursów literackich, usłyszeliśmy też zwyciężczynie konkursu wokalnego. Była to radosne i ciekawe spotkanie, a młodzi artyści opuszczali salę z szerokimi uśmiechami. Gratulacje dla organizatorów wydarzenia.
Sukces naszej uczennicy w II edycji Powiatowego Konkursu Patriotycznego ,,MOJA MAŁA OJCZYZNA”
III miejsce – Gubańska Aniela Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Gawłowie
GRATULUJEMY!
Teksti i zdjęcia:
„Mała książka – wielki człowiek”
Uczniowie pierwszych klas otrzymali na własność książkę „Wnuczka antykwariusza” autorstwa Justyny Bednarek z ilustracjami Emilii Dziubak. Dystrybucja prowadzona jest w ramach 6. edycji kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek”, której celem jest promowanie czytelnictwa wśród dzieci i ich rodziców.
11 listopada Narodowe Święto Niepodległości
11 listopada 1918 roku to niezwykle ważna data w historii naszej ojczyzny. Po 123 latach niewoli nasz kraj odzyskał upragnioną wolność. W ramach obchodów Święta Niepodległości odbyła się uroczysta akademia. Spotkanie rozpoczęliśmy od wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. Poprzez wzruszający montaż muzyczno – słowny wybrzmiały piękne słowa miłości do Ojczyzny, wiary w wolność i szacunku do Polski. Uczniowie przypomnieli trudne lata niewoli narodu polskiego, przybliżyli naszą przepełnioną bólem i cierpieniem historię oraz uczcili pamięć tych, którym zawdzięczamy własne państwo. Akademia miała przede wszystkim przypomnieć o trudnych czasach, kiedy Polska jako kraj nie istniała na mapie Europy i uświadomić, że mamy dziś szczęście dorastać i żyć w wolnym kraju. Aby człowiek wiedział, dokąd zmierza, musi wiedzieć, skąd pochodzi. Pamiętajmy o słowach Jana Pawła II: „Wolności nie można tylko posiadać, ale trzeba ją stale zdobywać i tworzyć”.
Jesienne czytanie w oddziale przedszkolnym
Wszyscy wiemy, jak wielkie znaczenia ma dla dziecka głośne czytanie i bliski kontakt z książką jako słowem pisanym. Najważniejszą rolę w budowaniu nawyku czytania powinien odgrywać dom, ale przedszkole może i powinno uzupełniać domowe czytanie, a tam, gdzie całkiem go brak, daje szansę codziennego kontaktu ze słowem czytanym. Zadaniem nas bibliotekarzy jest również rozwijać zamiłowanie do czytania. Było to pierwsze spotkanie w tym oddziale przedszkolnym, a już dostarczyło wiele radości .
Zajęcia kulinarne w oddziale przedszkolnym 🍓🥗🍳🥕
W październiku dzieci z oddziału przedszkolnego brały udział w zajęciach kulinarnych: robiły ciasto marchewkowe, świeże soczki warzywno-owocowe oraz zdrowe kanapeczki. Mali kucharze czerpali przyjemność z jedzenia i picia zdrowych, estetycznie podanych, a przede wszystkim własnoręcznie wykonanych posiłków. Przygotowanie tego wszystkiego było dla nich wspaniałą i ,, pyszną" zabawą.
Jesienne obrazki- Technika kl 5 😁🍁🍂🍁🍂
W klasie V na zajęciach techniki powstały piękne jesienne obrazki.
Widząc za oknem coraz więcej pięknych barw jesieni nie mogliśmy się powstrzymać i wykorzystaliśmy je do pracy. Zainspirowani obecną porą roku uczniowie klasy V wykonali piękne jesienne obrazki. Takie zajęcia plastyczno- techniczne, rękodzielnicze, modelarskie itp. pozwalają dzieciom na ćwiczenie zdolności manualnych. Uczą się posługiwać narzędziami, przedmiotami, poznają nowe pojęcia, rzeczy. Zdobywają wiedzę jak wykorzystywać je w różnym twórczym celu, a efekty mówią same za siebie.
Laborek w klasie 0A i 0B
Kreatywne zajęcia z ,,Laborkiem". 31 października grupa przedszkolna MISIE, klasa 0A i 0B oraz klas II wzięły udział w kreatywnych zajęciach z ,,Laborkiem". Dzieci z wielkim entuzjazmem i zaciekawieniem podeszły do zadania - tworzenia własnego slajma. Przyglądały się produktom, które są potrzebne do jego wykonania. Zajęcie wymagało koncentracji, niemniej jednak wszystkim udało się stworzyć własnego slajma. Na koniec była niespodzianka - wybuchowy eksperyment.
6
Rugby Sochaczew w naszej szkole
3 listopada naszą szkołę owiedziło czterech zawodników RC Orkan Sochaczew. Kapitan drużyny - Dawid Plichta, Oktawian Polakowski, Andre Meyer oraz Peter Steenkamp wzbudzili spore emocje wśród uczniów. Brązowi medaliści Mistrzostw Polski w rugby poprowadzili zajęcia z piłką i ochraniaczami oraz zachęcali dzieci do rozpoczęcia przygody z tym sportem.
8
PROJEKT "LAPTOP DLA UCZNIA"
Informujemy, że w naszej szkole trwa realizacja programu Ministerstwa Cyfryzacji „Laptop dla ucznia", w ramach którego każdy czwartoklasista otrzyma bezpłatnie laptop – sprzęt do codziennego użytku i edukacji.
PASOWANIE NA CZYTELNIKA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ📚📖
Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy,
który puste życie napełnia światłem,
a puste serca wzruszeniem.
Kornel Makuszyński
25 października odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy IA i IB. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.
Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, uczestniczyli w warsztatach czytelniczych. Pierwszoklasiści dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a pani bibliotekarka dokonała pasowania każdego z uczniów. W dowód przynależności do grona czytelników biblioteki szkolnej otrzymali pamiątkowy dyplom.
Wreszcie przyszedł czas na zwiedzanie biblioteki szkolnej, zapoznanie się z jej regulaminem i zasadami wypożyczania, księgozbiorem, a przede wszystkim na pierwsze wypożyczenie książki. Radość nowych czytelników była ogromna, a wrażenia na pewno będą niezapomniane.
1
Poznaj Polskę- wycieczka do Warszawy
24 października klasy Ia, Ib, II i III wzięły udział w wyjątkowej wycieczce do Warszawy. Pierwszym punktem, który odwiedzili było Centrum Nauki Kopernik. Uczniowie wzięli udział w ciekawych eksperymentach oraz zobaczyli wiele eksponatów z różnych dziedzin nauki. Następnie udali się na zwiedzanie Starego Miasta. Podczas spaceru wysłuchali ciekawostek przedstawionych przez przewodnika. Ostatnią atrakcją było zwiedzanie pięknego pałacu w Wilanowie.
9
Archiwum Aktualności