• Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ministerstwem Zdrowia oraz Głównym Inspektoratem Sanitarnym przygotowało wytyczne dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych, które będą obowiązywały od 1 września 2021 r. Jest to zbiór zaleceń i rekomendacji, których celem jest bezpieczna oraz higieniczna organizacja zajęć w warunkach epidemii w nowym roku szkolnym.
      • Szanowni Państwo,Rzecznik Praw Dziecka zainicjował przedsięwzięcie stanowiące jedną z możliwości odpowiedzi na potrzeby dzieci i młodzieży zmagających się z kryzysem psychicznym. Zważywszy na sytuację związaną z panującą pandemią koronawirusa oraz wiążącymi się z nią przymusem izolacji, ograniczenia kontaktów, w tym też utrudnionej możliwości uzyskania pomocy psychologicznej, uruchomił całodobowy Dziecięcy Telefon Zaufania - 800 12 12 12 i dedyk
      • Szanowni Rodzice i Opiekunowie!



        W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce rząd wprowadził nowe, ostrzejsze zasady bezpieczeństwa publicznego, w tym kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się!
          • Wyniki II edycji Powiatowego Konkursu Patriotycznego ,,MOJA MAŁA OJCZYZNA”

            W piątek 10 listopada podsumowano patriotyczny tydzień i wręczono nagrody i wyróżnienia. Jak podkreślał dyrektor „siódemki” Zbigniew Tempczyk, takie wydarzenia przypominają o znaczeniu niepodległości i roli patriotyzmu. Rozdanie nagród rozpoczęło się krótkim występem maluchów z „Kolorowych jaskółek” – przedszkola i żłobka w Kuznocinie. Później koordynatorka tygodnia patriotycznego Kinga Przybylska przybliżyła zebranym ideę i zasady konkursów, a następnie przystąpiono do najmilszej części, czyli wręczania bardzo licznych i atrakcyjnych nagród. Robili to Joanna Niewiadomska-Kocik, sekretarz miasta, Michał Orliński, dyrektor biura poselskiego Macieja Małeckiego, Anna Wasilewska, komendantka hufca ZHP Sochaczew, Katarzyna Orlińska, kierowniczka Referatu Kultury w Urzędzie Miejskim oraz dyrekcja SP 7. Swoje utwory zaprezentowali zwycięzcy konkursów literackich, usłyszeliśmy też zwyciężczynie

          • 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości

            11 listopada 1918 roku to niezwykle ważna data w historii naszej ojczyzny. Po 123 latach niewoli nasz kraj odzyskał upragnioną wolność. W ramach obchodów Święta Niepodległości odbyła się uroczysta akademia. Spotkanie rozpoczęliśmy od wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. Poprzez wzruszający montaż muzyczno – słowny wybrzmiały piękne słowa miłości do Ojczyzny, wiary w wolność i szacunku do Polski. Uczniowie przypomnieli trudne lata niewoli narodu polskiego, przybliżyli naszą przepełnioną bólem i cierpieniem historię oraz uczcili pamięć tych, którym zawdzięczamy własne państwo. Akademia miała przede wszystkim przypomnieć o trudnych czasach, kiedy Polska jako kraj nie istniała na mapie Europy i uświadomić, że mamy dziś szczęście dorastać i żyć w wolnym kraju. Aby człowiek wiedział, dokąd zmierza, musi wiedzieć, skąd pochodzi. Pamiętajmy o słowach Jana Pawła II: „Wolności nie można tylko

          • Jesienne czytanie w oddziale przedszkolnym

            Wszyscy wiemy, jak wielkie znaczenia ma dla dziecka głośne czytanie i bliski kontakt z książką jako słowem pisanym. Najważniejszą rolę w budowaniu nawyku czytania powinien odgrywać dom, ale przedszkole może i powinno uzupełniać domowe czytanie, a tam, gdzie całkiem go brak, daje szansę codziennego kontaktu ze słowem czytanym. Zadaniem nas bibliotekarzy jest również rozwijać zamiłowanie do czytania. Było to pierwsze spotkanie w tym oddziale przedszkolnym, a już dostarczyło wiele radości .

          • Jesienne obrazki- Technika kl 5 😁🍁🍂🍁🍂

            W klasie V na zajęciach techniki powstały piękne jesienne obrazki.

            Widząc za oknem coraz więcej pięknych barw jesieni nie mogliśmy się powstrzymać i wykorzystaliśmy je do pracy. Zainspirowani obecną porą roku uczniowie klasy V wykonali piękne jesienne obrazki. Takie zajęcia plastyczno- techniczne, rękodzielnicze, modelarskie itp. pozwalają dzieciom na ćwiczenie zdolności manualnych. Uczą się posługiwać narzędziami, przedmiotami, poznają nowe pojęcia, rzeczy. Zdobywają wiedzę jak wykorzystywać je w różnym twórczym celu, a efekty mówią same za siebie.

          • Laborek w klasie 0A i 0B

            Kreatywne zajęcia z ,,Laborkiem". 31 października grupa przedszkolna MISIE, klasa 0A i 0B oraz klas II wzięły udział w kreatywnych zajęciach z ,,Laborkiem". Dzieci z wielkim entuzjazmem i zaciekawieniem podeszły do zadania - tworzenia własnego slajma. Przyglądały się produktom, które są potrzebne do jego wykonania. Zajęcie wymagało koncentracji, niemniej jednak wszystkim udało się stworzyć własnego slajma. Na koniec była niespodzianka - wybuchowy eksperyment.

          • Rugby Sochaczew w naszej szkole

            3 listopada naszą szkołę owiedziło czterech zawodników RC Orkan Sochaczew. Kapitan drużyny - Dawid Plichta, Oktawian Polakowski, Andre Meyer oraz Peter Steenkamp wzbudzili spore emocje wśród uczniów. Brązowi medaliści Mistrzostw Polski w rugby poprowadzili zajęcia z piłką i ochraniaczami oraz zachęcali dzieci do rozpoczęcia przygody z tym sportem.

          • Poznaj Polskę- wycieczka do Warszawy

            24 października klasy Ia, Ib, II i III wzięły udział w wyjątkowej wycieczce do Warszawy. Pierwszym punktem, który odwiedzili było Centrum Nauki Kopernik. Uczniowie wzięli udział w ciekawych eksperymentach oraz zobaczyli wiele eksponatów z różnych dziedzin nauki. Następnie udali się na zwiedzanie Starego Miasta. Podczas spaceru wysłuchali ciekawostek przedstawionych przez przewodnika. Ostatnią atrakcją było zwiedzanie pięknego pałacu w Wilanowie.

          • Poznaj Polskę - wycieczka klasy IV, V i VI

            W dniu 17 października klasy IV-VI wyruszyły na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem naszego wyjazdu było zwiedzanie zespołu zabytkowych cmentarzy wyznaniowych na Powązkach. Następnie, wzięliśmy udział w bardzo pouczającej lekcji w Muzeum Ziemi. Dowiedzieliśmy się, że zbiory muzealne liczą obecnie ponad 190 tys. obiektów. Znajdują się wśród nich zasobne kolekcje minerałów i skał, meteorytów, kopalnej flory i fauny, pochodzących z terytorium Polski i innych regionów świata, a także cenne archiwalia z zakresu historii nauk o Ziemi. Szczególną pozycję zajmują bogate kolekcje bursztynu bałtyckiego i innych żywic kopalnych (ponad 29,5 tys. okazów), zaliczane do największych tego typu zbiorów muzealnych na świecie. Nasz wyjazd zakończyliśmy na seansie w kinie. Film „Mru i ja” okazał się wspaniałym zwieńczeniem naszego udanego wyjazdu.

          • „Jesień wierszem i muzyką malowana”

            „Uroki jesieni chcemy wam przedstawić. Wiersze i piosenki w pamięci zostawić”

            Tymi słowami, dzieci z grupy 0 B rozpoczęły przedstawienie zatytułowane „Jesień wierszem i muzyką malowana”. Na tle jesiennej scenerii, dzieci dwukrotnie zaprezentowały swoje zdolności aktorskie, wokalne i taneczne. Pierwszy występ był zadedykowany dla rodziców a drugi dla nieco szerszej publiczności, czyli dla klas 0-3.

          • Pasowanie na Ucznia

            12 października 2023 roku odbyło się pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej imienia księdza Jana Twardowskiego w Gawłowie. Uczniowie klasy I A i I B przygotowali przedstawienie. Odważnie recytowali wiersze, śpiewali piosenki i chwalili się wiedzą, którą zdobyli do tej pory w szkole. Najważniejszą częścią uroczystości było pasowanie wielkim ołówkiem przez panią dyrektor Ewę Grzelak oraz ślubowanie. Ten dzień na długo zostanie w pamięci każdego ucznia. Wszystkim pierwszakom życzymy wielu sukcesów oraz wspaniałych szkolnych przyjaźni.

          • Dzień Edukacji Narodowej

            To Ona wita cię w progu jak własne wita się dzieci,

            To Ona uczy cię patrzeć, słyszeć, myśleć i świecić.

            To Ona ma serce matki, które się cieszy i trudzi,

            w drogę wyprawia cię mądrze uczy świata i ludzi”

            Dzień Nauczyciela jest okazją do wyrażenia wdzięczności za wysiłek i wielkie serce wkładane na rzecz pracy z dziećmi. W tym dniu pamiętamy o wszystkich nauczycielach i pracownikach szkoły. I właśnie z tej okazji 13 października cała społeczność szkolna spotkała się na uroczystej akademii. Przygotowali ją uczniowie klasy IV oraz VII pod kierunkiem Pani Marty Bulik. Oprawą muzyczną zajął się nauczyciel muzyki Pan Adam Wojciechowski. Dzieci pięknymi wierszami wyraziły swoje podziękowanie za serce i uśmiech… oraz przeprosiły za psoty, figle…. W zabawny sposób zaprezentowały obraz współczesnej szkoły i przedstawiły różne typy nauczycieli. Pan Wójt

    • Partnerzy

      • {#1508} 1
      • {#1508} 2
      • {#1508} 3
      • {#1508} 4
    • Herb Polski
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Godziny dzwonków

      Czwartek 02.05.2024