Strona główna
Układ słoneczny w klasie VI
Chętni Uczniowie klasy 6 mocno zaangażowali się w zwiazku z tematem o układzie słonecznym na lekcji geografii. Wykonali piękne prace, wykazali się tym samym niezwykłą kreatywnością. Zdolnych mamy uczniów 😊😊😊
1
I miejsce w VI Powiatowym Konkursie Piosenki Patriotycznej
Uczennica klasy IV Nadia Czubacka zajęła I miejsce w kategorii Soliści (utwór Uwierz Polsko) organizowanym przez SP Nr 7 w Sochaczewie.
Wyróżnienie otrzymała Anna Gancarz (utwór Tango na głos)
Gratulacje !!!
#SzkołaDoHymnu
Odpowiadając na zaproszenie Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży nasza szkoła włączyła się w akcję „Szkoła do hymnu” i odśpiewała 4-zwrotkowy hymnu narodowego. To ważne wydarzenie miało miejsce w piątek, 8 listopada o symbolicznej godz. 11:11. Przedsięwzięcie, w którym wzięliśmy udział, to kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”, w której uczestniczyli uczniowie oraz nauczyciele z blisko 24 tys. placówek w kraju i za granicą. Cieszymy się, że zarówno w zeszłym roku, jak i teraz mogliśmy włączyć się w te inicjatywy i promować wśród dzieci i młodzieży patriotyczne wartości.
Znaki drogowe w klasie I
Klasa I poznaje znaki drogowe i uczy się zasad zachowania bezpieczeństwa na drodze.
Zajęcia teoretyczne w klasie, ale praktyka najważniejsza. Dziś przewodnikiem po lokalnych drogach była Pani Monika Orlińska, która realizuje wraz z klasami młodszym projekty dotyczące bezpieczeństwa w szkole i poza nią.
Konkurs rodzinny
Uczniowie klas 0 - I wzieli udział w konkursie plastycznym rodzinnym dotyczącym projektu sukni dla Kopciuszka. Konkurs jest jednym z elementów projektu bibliotecznego Magiczna Moc Bajek.
Wpłynęło dużo prac konkursowych teraz jury wybierze zwycięzców i nagrodzie pracę.
Bardzo dziękuję rodzicom za zaangażowanie i pomysłowość. Wiem już dziś że każdy kto wziął udział w projektowaniu sukni jest już wygrany ponieważ niema piękniejszych chwil jak chwilę spędzone wspólnie, rodzinnie.
Zbiórka dla dzieci z oddziału onkologii
Zapraszam do udziału wszystkich ludzi o dobrym sercu.
Nasza szkoła włączyła się w akcję Bo liczy się czas.
Zbieramy nowe zabawki, gry planszowe, kocyki, poduszki...
Zbiórka trwa do 15 listopada 2019.
Rzeczy zbieramy w bibliotece szkolnej.
Teatrzyk profilaktyczny
Jak najłatwiej się czegoś nauczyć? Wiadomo- przez śmiech, zabawę i własne doświadczenia. Dlatego też, chcąc wpoić naszym uczniom pewne wartości od czasu do czasu zapraszamy do szkoły teatry profilaktyczne, których repertuar jest nie tylko ciekawy i dostosowany do wieku uczniów ale każda z opowieści niesie za soba morał i naukę dla uczniów. Przedstawienia, w których dzieci biorą udział bardzo często angażują ich do działania. Przez zabawę, śmiech i pląsy przekazują najmłodszym pozytywne wartości i zachęcają do działannia na rzecz innych.
Integracyjny wyjazd uczniów klas piątych
Uczniowie klasy piątej A i piątej B naszej szkoły, wraz z czwartakami ze Szkoły Podstawowej w Brochowie, pojechali na dwudniową wycieczkę do Torunia i Golubia-Dobrzynia. Atrakcji było co nie miara. Pierwszego dnia zwiedzili zabytkowe miasto Kopernika. Spacer po Starym Mieście uatrakcyjniały opowieści przewodnika, który ciekawostki i legendy sypał niemal z rękawa. Prawie wszystkie dzieci miały zadanie specjalne: sfotografować wszystko, co możliwe. Czasem były to niezwykłe miejsca, jak np. Krzywa Wieża, czy Pomnik Mikołaja Kopernika, a innym razem mina kolegi. Kolejnym punktem wycieczki było samodzielne wypiekanie przez uczniów piernika, zgodnie z tradycyjną recepturą, w Żywym Muzeum Piernika. Każdy piernik był piękny, wyjątkowy, a zawieziony do domu – na pewno spodobał się rodzicom. Idąc śladami wielkiego astronoma, obejrzeli seans w Planetarium. Ciała niebieskie i tajemnice Kosmosu pasj
DZIEŃ OTWARTY
Dnia 5 listopada 2019r. odbędą się spotkania rodziców z wychowawcami oraz nauczycielami przedmiotów - "dzień otwarty" od godziny 17:00.
Serdecznie zapraszamy
#SzkołaDoHymnu
8 listopada o godz.11:11 cała Nasza szkoła odśpiewa 4-zwrotkowy hymn narodowy.Przedsięwzięcie to kontynuacja ubiegłorocznej iniciatywy ,,Rekord dla Niepodległej", w której uczestniczyli uczniowie oraz nauczyciele z blisko 24 tys. placówek w kraju i za granicą.
...za górami, za lasami...Kopciuszek...
Klasy "0" i 1 uczestniczą w międzynarodowym projekcie czytelniczym Magiczna Moc Bajek. Tym razem Pani Monika przeczytała głośno dzieciom w bibliotece bajkę " Kopciuszek". Dzieci słuchały bajki, rozmawiały o postaciach dobrych i złych, uczyły się jak należy się zachowywać wobec innych. Na koniec zajęć Pani Monika ogłosiła konkurs rodzinny dla uczniów klas "0" i I pt. " Projekt sukni balowej dla Kopciuszka".
Podsumowanie konkursu...
Podsumowanie XVII konkursu zbiórki makulatury i puszek aluminiowych w Szkole w Gawłowie.
Łącznie nasi uczniowie zebrali :
Makulatury - 7 474 kg
Puszek - 7 641 sztuk
Gratuluję uczniom i bardzo serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym w akcję. Zapełniliśmy wszystkie szkolne magazyny, makulatury i puszek było tak dużo, że musieliśmy magazynować część zbiorów na dworze. Ale jak widać dla chcącego nic trudnego. Jeszcze raz dziękuję.
Międzynarodowy Projekt Czytelniczy „Magiczna moc bajek” czyli Bajkowa podróż do krainy wartości i dziecięcej wyobraźni.
„Dawno, dawno temu, za siedmioma górami za siedmioma lasami…”, - zapewne wszyscy pamiętamy te słowa, napawające radością i ciekawością, za nimi, bowiem zawsze kryła się fascynująca opowieść. Niezmiennie wiadomo, iż bajki były od zawsze sposobem na przekazywanie dzieciom wiedzy i zasad moralnych. Wspólne czytanie bajek z dorosłymi wywiera duży wpływ na rozwój małego człowieka. Bajki pomagają dziecku poznawać i nazywać własne emocje oraz podpowiadać sposoby radzenia sobie z nimi. Odpowiednio dobrana literatura dziecięca wzbogaca wiedzę, rozwija intelekt, jest źródłem rozrywki i zabawy. Mądre książki są też nośnikami ważnych uniwersalnych wartości moralnych. Potrzeba kontaktu z książką nie powstaje u dziecka spontanicznie, stąd musi ją wzbudzić nauczyciel lub rodzic w procesie wychowania. Dlatego jednym z zadań przedszkola jest m.in. rozbudzenie zainteresowań czytelniczych. Poprzez utożsami
#CODE WEEK 2019 Europejski Tydzień Kodowania
W ramach akcji odbyły się warsztaty z dziećmi w klasach III i IV. Uczniowie kodowali na macie do kodowania, rozwiązywali zadania sudoku oraz kody z generatora kratkowego.
Kodowanie uczy kreatywności, ciekawości, logicznego i kreatywnego myślenia, buduje przyszłość dzieci i przygotowuje je do aktywnego udziału w życiu. Podczas zajęć z kodowania dzieci uświadamiają sobie, że z programowaniem spotykają się w codziennym życiu. Wykorzystanie w zabawie i nauce szyfrów, kodów obrazkowych, planowanie działań z ich zastosowaniem to naprawdę świetny sposób na zbliżenie się do cyfrowego świata.
XIX Dzień Papieski
15 października obchodziliśmy w naszej szkole XIX Dzień Papieski pod hasłem ,,Wstancie, chodźmy! ''. Z tej okazji został przygotowany krótki apel. Chcieliśmy w ten sposób dziękować za świętego Jana Pawła II, a także przybliżać Jego naukę, wszystko to, co jako głosiciel Słowa Bożego mówił Kościołowi i współczesnemu światu. 40 lat temu Bóg, na zawołanie Papieża zmienił oblicze naszej ziemi.
Rekord pierwszej pomocy WOŚP
Program Edukacyjny „Ratujemy i Uczymy Ratować” dotarł już do wszystkich szkół podstawowych w Polsce. Dzięki Wam i Fundacji WOŚP wszystkie dzieci mają szansę uczyć się pierwszej pomocy. Jest to absolutny rekord świata, gdyż Polska jest pierwszym krajem na świecie, w którym wprowadzono na tak ogromną skalę naukę podstawowych czynności ratujących życie do szkół podstawowych. Chcemy razem z Wami wspólnie Pobić Rekord w Pierwszej Pomocy!
Zuchy sprzątają las
Kolejny rok szkolny to dla naszych Zuchów kolejne wyzwania.
Na zbiórce 15 października 2019 postanowiliśmy zadbać o przyrodę wokół nas.
Wspólnie z druhną Moniką oczyszczaliśmy las przy szkole ze śmieci. Udało nam się zebrać 8 dużych pełnych worków śmieci. Niestety jest to bardzo smutna wiadomość ponieważ dnia 24 września cała nasza szkoła sprzątała las w Akcji Sprzątanie Świata. Wystarczyły trzy tygodnie i w lesie znów jest brudno.
Lekcja biblioteczna w klasie III
15.10.2019r.- Klasa 3 uczestniczyła w zajęciach bibliotecznych.
Pani Monika zapoznała uczniów z kanonem obowiązujących lektur w klasie 3. Głośno przeczytała Szewczyka Dratewkę. Po wizycie w bibliotece uczniowie również wykonali prace plastyczne. Tematem prac była ilustracja do przeczytanej książki.
Konkurs informatyczny
Zapraszam wszystkie chętne dzieci do udziału w konkursie informatycznym. Konkurs podzielony jest na dwa tematy:
- ,,Jesienny obraz oczami małego informatyka’’- wykonanie pracy graficznej w programie MS Paint
dla uczniów klasy: II,III,IV.
lub
- ,,Nasza klasa jest najlepsza”-prezentacja multimedi
Aktualności
- Ważne daty dla absolwentów szkół podstawowych
- 01.07.2025
- Życzenia wakacyjne
- 01.07.2025
- Pożegnanie klasy ósmej
- 01.07.2025
- Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2024/2025
- 01.07.2025
- Zakończenie roku w oddziałach przedszkolnych
- 26.06.2025
- Zabawy u Świetliczaków 😆🎈
- 25.06.2025
- Mój wymarzony zawód - wyniki powiatowego konkursu
- 25.06.2025
- Zdrowie na talerzu wyniki powiatowego konkursu 🍉🍐🍎
- 25.06.2025
- "Piękna nasza Polska cała"
- 24.06.2025
- Czytanie w oddziale przedszkolnym📚
- 24.06.2025
- Zajęcia w plenerze🎨🖌🌳
- 23.06.2025
- Wyróżnienie naszej uczennicy w konkursie „ZIELONY CHODACZEK"
- 23.06.2025
- .
- 23.06.2025
- Warsztaty florystyczne w klasie 1a i 1b ☘🍃🌺
- 20.06.2025
- Dzień Mamy i Taty w klasie 1a i 1b
- 20.06.2025
- .
- 18.06.2025
- Bal ósmoklasistów🎉
- 18.06.2025
- Pasja bez barier – rusza nabór do programu IKR Junior
- 18.06.2025
- 🥇🥇Złoto dla SP Gawłów w Gminnym Turnieju Piłki Ręcznej!🤾♀️🤾♂️
- 18.06.2025
- Wycieczka do Frajdalandii
- 17.06.2025
Godziny dzwonków
Piątek 18.07.2025