• Pomoc psychologiczno-pedagogiczna

• *******************************************************************************************************

Drodzy uczniowie,

w ostatnim dniu roku szkolnego chciałam Wam bardzo serdecznie podziękować za miniony rok pracy. Za pilne ćwiczenia wymowy trudnych głosek, za Wasze zaangażowanie, pomysłowość i wytrwałość. Jesteście niesamowici- wszyscy razem i każdy z osobna!

Pozdrawiam Was serdecznie, życzę udanych wakacji i do zobaczenia.

logopeda Aleksandra Siekiera

Drodzy Uczniowie,

pod koniec marca miałam zorganizować w naszej szkole Dzień Logopedii. Nie odbył się on jak wiadomo, ale ja wierzę, że uda się nam przeprowadzić go zdalnie! Dlatego też podrzucam Wam kilka propozycji znanych łamańców językowych. Waszym zadaniem jest próba ich artykulacji. Ćwiczcie sami, przepytujcie rodzeństwo, rodziców, babcię, dziadka i kogo tylko będziecie mieli okazjęJ

A dodatkowo proponuję aby dzieci wykonały ilustracje do ulubionego łamańca. Format i technika pracy są zupełnie dowolne. Na Wasze prace czekam do 22 maja 2020r. Zdjęcia lub skany przesyłajcie na adres olasiekiera@op.pl

Wszystkie zdjęcia umieszczone będą na naszej stronie internetowej, a na wszystkich uczniów w szkole czekały będą dyplomy.

Nie mogę się doczekać Waszych prac. Pozdrawiam serdecznie.

logopeda- Aleksandra Siekiera

lamance_jezykowe.docx

LOGOPEDA

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie,

materiały do indywidualnej pracy terapeutycznej dla dzieci uczęszczających  na zajęcia logopedyczne rozesłałam na podane wcześniej adresy mailowe. Wszystkim dzieciom, zarówno tym potrzebującym pracy terapeutycznej nad poszczególnymi głoskami, jak i wszystkim pozostałym polecam strony internetowe z wartościowymi ćwiczeniami, zabawami, grami i quizami logopedycznymi, np.

Miłej zabawy i owocnych ćwiczeń J

Pozdrawiam.  Logopeda -Ola Siekiera

PEDAGOG SZKOLNY

Pedagog szkolny jest do Waszej dyspozycj: damian3811@op.pl

za_e__ucznik_1.pdf

Zadbaj_o_domowe_zasady_ekranowe.doc

wazne_telefony_2.doc

wazne_telefony_1.doc

Jadlospisy_dla_dzieci_i_mlodziezy.doc

Jak_rozmawiac_z_dzieckiem.doc

Jaki_powinien_byc_poziom_aktywnosci_fizycznej.doc

odzywianie_calej_rodziny.doc

LOGOPEDA

Moi drodzy,

podrzucam kolejne propozycje zabaw i ćwiczeń logopedycznych.

Pozdrawiam serdecznie.

Aleksandra Siekiera

____wiczenia_oddechowe.docx

____wiczenia_s_euchowe_dla_dzieci_z_klas_I-III.docx

____wiczenia_s_euchowe_dla_dzieci_z_oddzia_eu_przedszkolnego.docx

__cwiczenia_motoryki_narz__ud_-w_artykulacyjnych.docx

******************************************************************************

Witajcie moi drodzy,
      nie widzieliśmy się już dość długo, ale mam nadzieję, że dzielnie ćwiczycie w domu i dbacie o poprawną artykulację poszczególnych głosek. Dziś chciałabym zaproponować Wam nowe zabawy usprawniające funkcjonowanie aparatu mowy. szczególnie mocno polecam je dzieciom z oddziału przedszkolnego, ale i uczniowie klas I-III mogą pobawić się w ten sposób.
      Jeśli natomiast ktoś z rodziców chciałby popracować z dzieckiem nad  konkretnymi głoskami, to chętnie prześlę materiały do indywidualnej pracy. Proszę o kontakt mailowy na adres olasiekiera@op.pl

bajki_artykulacyjne.docx

***************************************************************************************************************************

Drodzy Rodzice,

w związku z koniecznością pozostania dzieci i uczniów w domu,  proponuję aby choć kilka minut tego wolnego czasu naszych dzieci wykorzystać  na zabawy  logopedyczne.

Na początek proponuję ćwiczenia  usprawniające narządy mowy- język, wargi i podniebienie. Wszystkie ćwiczenia można, a nawet należy, prowadzić w formie zabawy. Wszystkie zaproponowane ćwiczenia wykonywać można już z kilkuletnimi dziećmi. Wszystkimi, nie tylko tymi, które w szkole biorą czynny udział w zajęciach logopedycznych.

Dzieci mają naturalną skłonność do wielokrotnego powtarzanie ulubionych zabaw, więc ćwiczenia raczej nie sprawią im trudności, a ja osobiście mam nadzieję, że sprawią, zarówno dzieciom jak i rodzicom, sporo przyjemności. Zarówno z zabawy, jak i ze wspólnie spędzonego czasu.

Rola dorosłego polega na pokazaniu poprawnie wykonanego ćwiczenia i zachęcaniu dziecka do pracy przez chwalenie za podejmowany wysiłek, choćby efekty nie były od razu widoczne. Lepiej ćwiczyć krótko, ale częściej.  3 - 4 minut z przedszkolakiem, do 10 ze starszym dzieckiem. Pamiętajmy jednak, że czas trwania i liczbę powtórzeń należy dostosować do indywidualnych możliwości dziecka.

Mam nadzieję, że zaproponowane przeze mnie zabawy nie tylko usprawnią aparat artykulacyjny Państwa dzieci, ale także rozwiną pomysłowość i kreatywność zarówno dzieci jak i dorosłych.

zabawy_logopedyczne_1.docx

Pozdrawiam.