25 listopada w klasach 0A i 0B świętowano Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu dzieci przyniosły do szkoły swoje ulubione misie, aby razem z nimi świętować. Nie zabrakło wspólnych zabaw i tańców. Podczas misiowego spotkania został przeprowadzony również konkurs recytatorski, w czasie którego dzieci z przejęciem recytowały przygotowane wiersze o misiach.
Dzień Misia w II B
25 listopada klasa 2B uczciła Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do szkoły że swoim pluszowym przyjacielem. Przybyły misie małe, duże i bardzo duże. Uczniowie poznali historię pluszowego Misia, wspólnie wykonały pracę plastyczną przy piosenkach m.in " Pluszowy Miś "
K. Kalinowska
Dzień Kredki
22 listopada obchodziliśmy Dzień Kredki. Kolorowanie to wspaniała zabawa, ważny trening dla mózgu oraz możliwość twórczego spędzania czasu wolnego. Uczniowie i przedszkolaki z wielkim zapałem przystąpili do realizacji swoich zadań. Dzieci oglądały filmy edukacyjne o tym jak powstają kredki, poznawały rodzaje kredek, wspólnie uczyły się piosenki „Kolorowe kredki” oraz wykonały wiele wspaniałych rysunków i kolorowanek. Było to święto kolorowej wyobraźni oraz kreatywności, uczniowie bawili się doskonaleoraz rozwijali swoje zdolności artystyczne.
Dzień Dyni
19 listopada w naszej szkole odbył się Dzień Dyni dla całej społeczności szkolnej. Tego dnia uczniowie klas młodszych przyszli ubrani na pomarańczowo. Dzieci dowiedziały się, że dynia to zdrowe i pożywne warzywo, które trzeba jeść,gdyż zawiera mnóstwo witamin i minerałów. Tego dnia w pomarańczowym sklepiku każdy mógł spróbować wypieków z dyni, pysznej zupy dyniowej, konfitur z tego jesiennego warzywa. Odbył się również konkurs na zabawnie ozdobioną dynię oraz najciekawsze dyniowe przebranie.
13
Wyniki powiatowych konkursów patriotycznych 2024
Wyniki III edycji Powiatowego Konkursu Patriotycznego ,,MOJA MAŁA OJCZYZNA”
Klasy VII-VIII
I miejsce – Kacper Lewandowski
Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Gawłowie
II miejsce – Marta Grzelak
Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Gawłowie
Wyniki II Powiatowego Patriotycznego Konkursu ,,MOJA LEGENDA O SOCHACZEWIE"
II miejsce – Maria Tymorek
Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Gawłowie
Wyróżnienie:
Julia Olechowska
Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Gawłowie
Gratulujemy naszym uczniom!
Dzień Jeża w IIA
Klasa IIa uczciła święto wyjątkowego zwierzęcia. Była to doskonała okazja, aby zwrócić szczególna uwagę na ochronę jeży, które są gatunkiem narażonym na wyginięcie. Uczniowie poznali zwyczaje jeży, uświadomili sobie ich ważną rolę w środowisku naturalnym. Dzieci wysłuchały tekstu informacyjnego, obejrzały film edukacyjny. Każdy wykonał opis jeża oraz pracę plastyczną.
"Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna" - IV edycja konkursu
Naczelny Dyrektor Archiwów Państwowych we współpracy z Ministrem Edukacji Narodowej organizuje kolejną, IV edycję konkursu „Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna”.
Konkurs jest skierowany do uczniów szkół podstawowych w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV-VI i VII-VIII. Zadanie konkursowe polega na opracowaniu drzewa genealogicznego swojej rodziny na podstawie własnych badań: wywiadów z członkami rodziny, poszukiwań w archiwum domowym bądź archiwach państwowych.
Głównym celem Konkursu jest rozbudzenie wśród uczniów zainteresowania tematyką poszukiwań genealogicznych i archiwalnych, a także poznanie historii rodzinnych, historii społeczności lokalnych oraz historii Polski. Konkurs ma też uwrażliwić uczniów na kultywowanie pamięci i szacunek dla przeszłości. Dla szkół ma stanowić wsparcie ich działalności innowacyjnej poprzez możliwość wykorzystania projektu – stanowiącego przedmiot konkursu – na zajęciach edukacyjnych z użyciem Zintegrowanej Platformy Edukacyjnej.
Prace konkursowe będą przyjmowane do 24 marca 2025 r. za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego zamieszczonego na stronie internetowej konkursu: https://archiwarodzinne.gov.pl/konkurs/konkurs-bez-korzeni-nie-zakwitniesz-moja-wielka-imala-ojczyzna. Powyższa strona prezentuje także regulamin konkursu, szczegółowe informacje i materiały pomocnicze.
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK
5 listopada urodził się jeden z największych twórców bajek- Walt Disney. Stąd też data Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek nie jest przypadkowa.
Z tej okazji 12 listopada uczniowie wyruszyli w podróż do krainy bajek i baśni.
Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat. Bawią, wzruszają, przekazują ważne prawdy życiowe i kształtują odpowiednie postawy moralne. Bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy.
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród najmłodszych. Czytając dzieciom bajki rozwijamy ich fantazję, wyobraźnię i słownictwo.
Tego dnia w naszej szkole panowała magiczna, bajkowa atmosfera. Nie zabrakło księżniczek, superbohaterów, Kubusia Puchatka, Harrego Pottera, Czerwonego Kapturka oraz innych kultowych postaci. Był pokaz mody, na którym każdy z uczniów mógł zaprezentować swój strój. Na fanów Disney’a czekał quiz, były zagadki oraz zabawy związane ze świętem.
Organizatorem imprezy byli Wolontariusze z klasy 8 oraz biblioteka szkolna.
Z. Tokarska-Chojnacka
9
Akademia z okazji 11 listopada – Narodowego Święta Niepodległości
8 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Jest to bardzo ważny dzień dla wszystkich Polaków. Podczas szkolnych uroczystości uczciliśmy pamięć tych, którzy walczyli o niepodległość. Akademię przygotowały klasy II A, II B, I A dzieci z Oddziału Przedszkolnego „0 A”, „0 B” oraz grupa przedszkolna Misie. Uczniowie wierszami i piosenkami przypomnieli burzliwe losy naszego kraju oraz trudy odzyskania wolności. Była to wspaniała lekcja historii oraz patriotyzmu.
10
Wycieczka klasy 1a i 1b do Grzybowa
5 listopada uczniowie z klasy 1a i 1b pojechali na wycieczkę do gospodarstwa ekologicznego we wsi Grzybów. Poczas zajęć dzieci poznały zasady funkcjonowania gospodarstwa oraz przyjrzały się z bliska pracy rolnika. Dowiedziały się skąd pochodzą podstawowe produkty żywnościowe, jak się robi sery oraz poznały zasady zrównoważonej konsumpcji. Punktem obowiązkowym była wizyta w koziarni oraz karmienie zwierząt. W trakcie zajęć w Biopiekarni dzieci zobaczyły jak działały żarna, jak oczyszczano ziarno, młócono zboże oraz jaką pracę należało wykonać by z ziarna powstał chleb. Każde dziecko na koniec zajęć samodzielnie zrobiło bułkę. Na kolejnych warsztatach dzieci poznały tajniki życia pszczół. Dowiedziały się również o życiu i znaczeniu owadów, a w szczególności tych, którym zawdzięczamy owoce i warzywa. Zrobiły również świecę z pszczelego potu, czyli z wosku. Na ostatnich zajęciach uczniowie z zainteresowaniem słuchali o tradycji i kulturze polskiej wsi. Z papierowych chusteczek zrobiły piękne wycinanki sannickie. Wycieczka była ciekawa i pełna wrażeń, co było widać po uśmiechniętych twarzach uczniów.
17
Archiwum Aktualności