Regulamin konkursu:
Więcej informacji:
https://powiatsochaczew.pl/home/www/94?title=Konkursy&filterId=1&tabId=1&pid=94&sochaczew=sochaczew
Święto to zostało ustanowione w 1970 roku, obecnie jest obchodzone w 192 krajach. W Polsce Dzień Ziemi świętujemy od 1990 roku.
Co dobrego możemy zrobić dla środowiska:
W naszej szkole uczniowie włączyli się do obchodów Dnia Ziemi.
Zagraj i sprawdź, czy możesz zostać liderem recyklingu:
https://chlorofil.com.pl/Lider2020/MaxTheRecyclingMaster.php
7 i 8 kwietnia w naszej szkole odbył się Wielkanocny Kiermasz Charytatywny. Wszystkie prace konkursowe wykonane przez uczniów, wystawiliśmy na sprzedaż. Tym razem wspieraliśmy fundację ,,sięgnij nieba", która buduje studnię głębinową dla mieszkańców Afryki. Konto fundacji zasililiśmy kwotą 1000zl. Dziękujemy uczniom, rodzicom, którzy z wielką chęcią włączyli się w tą szlachetną akcję, wykonywali ozdoby na stół wielkanocny oraz palemki wielkanocne
1 kwietnia 2022r. rozstrzygnięto Powiatowy Konkurs Plastyczny „Najpiękniejsza ozdoba wielkanocna”.
Partnerem konkursu i głównym sponsorem nagród było Starostwo Powiatowe w Sochaczewie a patronat honorowy nad nim sprawowała starosta sochaczewski Jolanta Gonta. Mogli w nim wziąć udział uczniowie ze szkół podstawowych – klasy VI-VIII oraz ze szkół ponadpodstawowych.
Tematem przewodnim było wykonanie ozdoby świątecznej. Zadanie polegało na stworzeniu przestrzennej pracy np. pisanki, dekoracji wiosennej czy stroika wielkanocnego. Koniecznie trzeba było uwzględnić wyraźne elementy tradycji nawiązującej do świąt Wielkiej Nocy. Oprócz niej, oceniane było też nowatorskie wykonanie, dekoracyjność, ogólne wrażenie estetyczne czy walory plastyczne jak wykonanie pracy z dostępnych, własnoręcznie wykonanych elementów a nie gotowych, kupnych dodatków.
Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Wpłynęło bardzo dużo prac z całego powiatu.
Uczennica naszej szkoły - Nadia Czubacka z klasy VI zajęła II miejsce.
Serdecznie gratulujemy!
13 kwietnia w naszej szkole odbył się apel z okazji Świąt Wielkanocnych. Uczniowie poprzez montaż słowno-muzyczny wprowadzili nas w atmosferę świąteczną oraz pomogli przygotować się do owocnego przeżycia największych i centralnych dla chrześcijan Świąt Wielkanocnych. Na koniec uczniowie złożyli wszystkim życzenia świąteczne, do których przyłączyła się również Pani Dyrektor.
W Ogólnopolskim Festiwalu Plastycznym "Młodych Bajanie 2021" zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Zgierzu, na który wpłynęły 573 prace z całej Polski, nasi uczniowie zdobyli trzy wyróżnienia.
Weronika Orlińska kl. VIIA
Edyta Zatorska kl. VIIA
Karol Musiałczyk kl. V
Serdeczne gratulacje dla naszych plastyków.
Niepotrzebne już plastikowe nakrętki, opakowania po żelach do mycia, szamponach, różne plastikowe elementy, takie jak zawleczki od mleka, zawieszki używane do wieszania skarpetek w sklepie, wszelkie tworzywa sztuczne stosowane do zabepieczenia kupowanych produktów, można wykorzystać ponownie. Uczniowie klasy V na ostatnich zajęciach techniki stworzyli własnego kolorowego ekostworka. Wszystkie prace były przemyślane i ciekawe.
W powiatowym konkursie plastycznym "Wyglądasz znajomo" Roxana Bryder z kl. VII A zdobyła główną nagrodę, a Maria Tymorek zdobyła wyróżnienie. Gratulujemy sukcesu naszym plastykom.
„Coraz dłuższe dni nastają, sroga zima odjechała.A do życia powolutku budzi się przyroda cała.” Tadeusz Boy-Żeleński
21 marca organizatorem Pierwszego Dnia Wiosny w szkole był Samorząd Uczniowski i Szkolne Koło Wolontariatu . Imprezę rozpoczął apel szkolny, podczas którego "nowa" pani Dyrektor - Blanka Nowakowska wydarzenie to oficjalnie otworzyła. W tym dniu nie było szarości dzięki ubiorze naszych uczniów :) Uczniowie wcielili się w rolę nauczycieli i prowadzili wybrane zajęcia lekcyjne. Ze szczególnym aplauzem został przyjęty pomysł uczniów - DZIEŃ BEZ PLECAKA. Ten wyjątkowy dzień w szkole upłynął w bardzo miłej i serdecznej atmosferze, sprawił ogromną frajdę nie tylko uczniom, ale również nauczycielom. Samorząd Uczniowski oraz całe grono pedagogiczne wykazało się dużymi umiejętnościami organizatorskimi oraz nie lada kreatywnością, przygotowując całe wydarzenie.
Podczas ostatnich zajęć informatyki uczniowie z klasy 7a i 7b tworzyli chmury wyrazowe. Do ich stworzenia wykorzystali program WordArt.
Chmury wyrazowe mają wiele zalet i mogą być wykorzystywane zarówno na różnych przedmiotach, jak i indywidualnie przez uczniów, chcących powtórzyć lub utrwalić pewien zakres pojęć. Dzięki nim można łatwiej zapamiętać na przykład pisownię trudnych wyrazów, słówka z języka obcego czy też pojęcia związane z każdym innym przedmiotem lekcyjnym. Można je też wykorzystać do zrobienia laurki czy oryginalnych życzeń…
Są łatwe do stworzenia, a ich wykonanie daje dużo radości.
Oto przykłady chmur wyrazowych zrobionych przez uczniów podczas zajęć:
Pragniemy podziękować wielu ludziom o wielkich sercach, które wspierają Ukrainę na wiele różnych sposób i proponują swoją pomoc.
Dzięki Wam możemy nieść kolejne źródła nadziei dla naszych wschodnich sąsiadów. Dziękujemy każdej osobie, która przyniosła do naszej szkoły asortyment oraz wsparła zbiórkę finansową.
To dopiero początek naszej wspólnej pomocy. Wiemy, że wspólnie z Wami zrobimy wiele dobrego dla ludzi, którzy przeżywają tak trudny czas.
Społeczność Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Gawłowie
Powered by aSc EduPage