18 czerwca był okazją do zorganizowania klasowego pikniku. Zacieniony trawnik przed szkołą był wspaniałym miejscem do rozłożenia kocyków, wspólnych zabaw, rozmów oraz zajadania się smakołykami z piknikowych koszy.
Wycieczka klasy II
W środę odbyliśmy podróż do przeszłości, lekcję online. Sochaczewska kolej wąskotorowa jest ważną częścią dziejów Sochaczewa i ziemi sochaczewskiej. Właśnie odbyliśmy taką podróż. Lekcja w przystępny sposób przybliżyła nam historię i rolę transportu kolejowego w codziennym życiu. W Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie zgromadzono największą kolekcję pojazdów wąskotorowych w Polsce. My poznaliśmy dzieje lokomotywy - Łukasza PKS-3 , który urodził się 1924 r. w Berlinie, stolicy Niemiec, a więc niedługo będzie stulatkiem! Bardzo się cieszymy i tak widzimy Łukasza.
5
Wytyczne MEiN, MZ i GIS dla szkół podstawowych
Stopniowo wracamy do zajęć stacjonarnych. Od 31 maja br. już wszyscy uczniowie będą uczyć się w szkołach i placówkach. Aby powrót do szkół był bezpieczny, MEiN we współpracy z MZ i GIS przygotowało wytyczne sanitarne dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych.
Konkurs na najciekawsze opowiadanie lub bajkę dotyczące bezpieczeństwa ruchu drogowego
Jeśli masz lekkie pióro, oryginalny pomysł, ciekawe spostrzeżenia i odrobinę czasu, napisz opowiadanie lub bajkę dotyczące bezpieczeństwa ruchu drogowego. Ruszamy 6 maja - w Europejskim Dniu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Zapraszamy do udziału dzieci i młodzież w wieku 10-15 lat. Na prace literackie czekamy do 4 czerwca 2021 r. Najlepsze z nich zostaną nagrodzone.
🌎🌎🌎
Światowy Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto świata, które obchodzone jest w 192 krajach świata już od 50 lat. W Polsce obchodzone od 1990 roku.
Światowy Dzień Ziemi obchodzimy 22 kwietnia. W tym roku były to zdalne obchody tego święta.
Celem obchodów było uświadomienie wszystkim mieszkańcom naszego globu sposobu wykorzystania surowców wtórnych, budzenie szacunku do przyrody, jak również uświadomienie zagrożeń środowiska przyrodniczego. Wiadomo, że zdrowie i bezpieczne środowisko to przede wszystkim wzajemny szacunek ludzi do siebie i przyrody. Dlatego też w ramach zajęć geografii uczniowie naszej szkoły wybierali do realizacji dowolne zadanie. Motywem przewodnim tegorocznej edycji było ,,Działanie na rzecz klimatu”. Uczniowie między innymi przygotowywali plakaty, ulotki czy też wymyślali wiersze promujące działania na rzecz dbania o naszą planetę . Uczniowie otrzymali za swoje prace oceny z geografii .
Dzieci jak zwykle wykazały się pomysłowością i kreatywnością. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem wszystkich wykonanych prac i podjętych działań. Dziękujemy J
5
Majowe święta
1 MAJA – ŚWIĘTO PRACY
W tym dniu świętujemy prawo do pracy i odpoczynku. Kiedyś, 100 lat temu i dawniej, ludzie pracujący fizycznie byli wyzyskiwani. Musieli pracować po kilkanaście godzin dziennie w ciężkich warunkach, bez prawa do urlopu czy wolnych weekendów. W fabrykach pracowały nawet dzieci.
Dzięki wieloletnim strajkom, warunki pracy stopniowo się polepszały, ograniczono jej czas i zagwarantowano prawo do odpoczynku. Pokoleniu naszych rodziców i dziadków 1 maja może kojarzyć się negatywnie. Za czasów PRL komunistyczne władze organizowały obowiązkowe pochody, podczas których trzeba było okazywać zadowolenie z ustroju.
2 MAJA – DZIEŃ FLAGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
Tego dnia obchodzimy także Światowy Dzień Polonii. 2 maja jest świętem, ale nie jest oficjalnie wolny od pracy. Jednak wiele firm jest wtedy zamkniętych lub pracownicy biorą urlop. 2 maja 1945 r. polscy żołnierze wkraczający do Berlina umieścili polską flagę m.in. na siedzibie niemieckiego parlamentu.
Polska flaga jest naszym symbolem narodowym. Ma biało-czerwone barwy, które pochodzą od godła. Biały oznacza czystość, niewinność i dobro. Czerwony: ogień, waleczność, odwagę.
W domach wywieszamy flagę w kształcie prostokąta, złożoną wyłącznie z biało-czerwonych pasów. Tradycyjnie robimy to 1, 2 i 3 maja, 11 listopada, w inne święta narodowe oraz przy okazji ważnych dla kraju rocznic i wydarzeń.
3 MAJA – ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA
Konstytucja to najważniejszy dokument w państwie. Określa m.in. najważniejsze zasady jego funkcjonowania. By ratować upadającą ojczyznę, 3 maja 1791 r. Polacy uchwalili pierwszą w Europie i drugą na świecie nowoczesną konstytucję, która zakładała wiele istotnych reform. Niestety nie udało się jej wprowadzić, ponieważ już 4 lata później nastąpił trzeci rozbiór Polski i nasz kraj na 123 lata zniknął z mapy Europy.
Konstytucja miała jednak wielkie znaczenie w czasach rozbiorów. Przypominała Polakom, co potrafili razem osiągnąć, była elementem pamięci narodowej. Pierwsze obchody Konstytucji 3 maja odbyły się już rok po jej uchwaleniu. Podczas zaborów, w czasie II wojny światowej i w PRL obchody były zakazane.
Konstytucja 3 maja stała się symbolem dążenia do niepodległości, refleksji i chęci naprawy państwa, do którego Polacy odnosili się w czasach zaborów. Została uchwalona zbyt późno, by uratować Polskę przed utratą niepodległości, jednak była mądrą i nowoczesną formą naprawy wadliwego ustroju, a zarazem drugą (po amerykańskiej) spisaną konstytucją na świecie. Pamiętajmy więc o Konstytucji 3 maja dziś, gdy nikt nam tego nie zabrania.
Zabawy na majowe święto:
Gdzie to jest? https://learningapps.org/watch?v=pvjnj8fdc20
Rozwiąż wykreślankę, a odkryjesz skarb. https://learningapps.org/watch?v=pt9xyzs4n20
Dzień Ziemi - projekt realizowany na zajęciach informatyki w klasach VI-VII
Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi uczniowie samodzielnie wykonali plakaty. Mają one na celu przypomnieć dzieciom i rodzicom, że każdy powinien dbać o ziemię i pomagać w ratowaniu naszej planety.
Serdecznie dziękuję wszystkim Uczniom za ogromne zaangażowanie i udział w projekcje.
Zapraszam do obejrzenia filmu.
Dzień Ziemi w klasach I-III
Uczniowie klas I- III z okazji Dnia Ziemi wzięli udział w akcji #Zabierz5zLasu. Spacerując po lesie zbieraliśmieci.Swoim postępowaniem dali przykład innym, jak wiele można zrobić, zabierając z lasu tak niewiele!
Brawo Dzieciaki! Macie moc!
16
Ogólnopolski konkurs matematyczny pod nazwą „TopMaths”!
Ogólnopolski konkurs matematyczny „TopMaths” kierowany jest do wszystkich entuzjastów matematyki, którzy zechcą spróbować swoich sił z zadaniami odnoszącymi się do wspomnianej dziedziny naukowej. Skierowany jest on do uczniów z obszaru całej Polski, którzy znajdują się na każdym poziomie edukacji, jak również osoby dorosłe.
1. Konkurs „TopMaths” zostanie przeprowadzony online na portalu edukacyjnym labofii.net w dniu 29.04.2021 roku.
2. Udział w konkursie jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji w serwisie. Zostanie on przeprowadzony w niniejszych kategoriach wiekowych: klasy 1-3, 4-6, 7-8, szkoła średnia/dorośli.
3. Pytania, z jakimi mierzyć będą się uczestnicy zabawy odpowiadają najnowszej podstawie programowej. Zostały one opracowane przez nauczycieli matematyki, dlatego też ich rozwiązywanie stanie się między innymi doskonałym treningiem dla uczniów klas VIII i maturalnych (przykładowo, w konkursie dla szkół średnich znajdą się pytania odnoszące się do zakresu materiału pojawiającego się na maturze podstawowej, jak również rozszerzonej).
4. Szczegółowe informacje na temat konkursu „TopMaths” znajdują się pod adresem: https://www.labofii.net/topmaths
„TopMaths” to wyjątkowa zabawa matematyczna, umożliwiająca rywalizację z innymi. To także okazja, sprawdzenia swojej wiedzy z szerokiego zakresu związanego z „Królową Nauk”. Niniejszym pragniemy zaprosić do wspólnej zabawy i udziału w tym bezprecedensowym wydarzeniu.
Światowy Dzień Ziemi w klasie 0
22 kwietnia w klasie 0 obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Głównym celem tych obchodów było kształtowanie właściwych postaw wobec ochrony lasów, wody i powietrza oraz uświadomienie, że wszyscy jesteśmy częścią otaczającej nas przyrody, a chroniąc ją, gwarantujemy sobie zdrowsze i lepsze życie. Każdy jest mieszkańcem planety, dlatego też każdy powinien czuć się odpowiedzialny za jej stan.
Zagraj w EKO grę!
https://lechnet.ecoharmonogram.pl/
https://wordwall.net/pl/resource/14742323/biologia/poj%C4%99cia-ekologiczne
https://ekoeksperymentarium.pl/graj/
4
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Wszystkie