List Ministra Edukacji Narodowej na zakończenie roku szkolnego 2019/2020
Warszawa, 24 czerwca 2020 r.
Szanowni Państwo,
Dyrektorzy i Nauczyciele,
Uczniowie i Rodzice,
wkrótce rozpoczniemy wakacje – oczekiwany przez wszystkich czas letniego wypoczynku i wytchnienia od codziennych obowiązków. Pod wieloma względami tegoroczne wakacje będą różnić się od tych, które znamy, podobnie jak inny niż poprzednie był rok szkolny 2019/2020.
Aby ograniczyć niebezpieczeństwo związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa,w połowie marca zdecydowaliśmy o zawieszeniu tradycyjnych zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Przygotowaliśmy jednocześnie odpowiednie rozwiązania prawne, które umożliwiły organizację kształcenia na odległość.
Przejście na system zdalnego nauczania było dużym wyzwaniem. Od dyrektorów szkół wymagało zupełnie nowej organizacji pracy, a od nauczycieli kreatywności oraz wykorzystania innych niż dotychczas metod dydaktycznych. Z kolei uczniowie musieli przyzwyczaić się do nowego sposobu przekazywania wiedzy i uczenia się. Potrzebne było również wsparcie ze strony rodziców oraz ich współpraca ze szkołą.
Dzięki zaangażowaniu i determinacji wielu osób, na wszystkich szczeblach systemu edukacji, w zdecydowanej większości szkół nauka na odległość przebiegała sprawnie i bez większych problemów. Wszystkim tym, którzy przez wiele tygodni z entuzjazmem, zapałemi poświęceniem wykonywali swoje obowiązki, przekazuję wyrazy szacunku i uznania.
Dziękuję dyrektorom szkół za zorganizowanie pracy w zupełnie nowych warunkachi wspieranie nauczycieli. Słowa uznania kieruję do wszystkich pedagogów, wyrażając wdzięczność za pełne zaangażowania oraz profesjonalne podejście do nowych wyzwań zawodowych.
Dziękuję także uczniom za otwartość na nowe sposoby przekazywania wiedzy, a rodzicom za okazaną pomoc. W tym trudnym czasie byli Państwo blisko swoich dzieci, motywując je do pracy i wspierając w nauce na odległość.
Zawieszenie zajęć i kształcenie na odległość to niecodzienna i trudna sytuacja, w szczególności dla uczniów pozbawionych bezpośredniego kontaktu z nauczycielami i rówieśnikami. Jestem przekonany, że wszyscy będziemy czerpać z niej naukę oraz doświadczenie na przyszłość. Nowe narzędzia, metody pracy i komunikacji, a także umiejętności i kompetencje wypracowane podczas nauki zdalnej pozostaną z nami na dłużej i z powodzeniem będą mogły być wykorzystywane w procesie nauczania i uczenia się.
Przygotowujemy się do nowego roku szkolnego. Chcemy, aby we wrześniu uczniowie i nauczyciele wrócili do szkół w normalnym, stacjonarnym trybie. Wszyscy zgodzimy się z tym, że nawet najlepsze i najnowocześniejsze technologie nie zastąpią bezpośredniego kontaktu i nie stworzą przestrzeni do nawiązywania relacji oraz budowania więzi, które rodzą się w szkolnych murach.
Życzę spokojnego, a przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku. Chciałbym, aby zbliżające się wakacje pozwoliły na odpoczynek od codziennych obowiązków i dały energię oraz inspirację do pracy w nowym roku szkolnym 2020/2021.
Spokojnych i bezpiecznych wakacji!
Z serdecznymi pozdrowieniami
Dariusz Piontkowski
Minister Edukacji Narodowej
Bezpieczne wakacje - projekt na lekcji informatyki
Okres letniego wypoczynku to czas, w którym zarówno dzieci, jak i młodzież uczestniczą w różnego rodzaju wyjazdach oraz korzystają z wielu atrakcji w miejscu zamieszkania. Jest to czas radości, ale wiąże się też z możliwością zaistnienia różnorodnych zagrożeń. To właśnie podczas wakacji rośnie liczba tragicznych wypadków, których można by uniknąć, uświadamiając wcześniej uczniom grożące im niebezpieczeństwa. Ważne jest zatem, zaopatrzenie dzieci w wiedzę i umiejętności na temat zasad bezpiecznego korzystania z czasu wolnego w różnych miejscach i okolicznościach, aby po zakończeniu wakacji pozostały dobre wspomnienia i energia na kolejny rok nauki.
Uczniowie z klas III-VIII przygotowali na lekcji informatyki prace, które dotyczą zasad bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji.
Dziękuję wszystkim uczniom biorącym udział w projekcie.
Zapraszam do obejrzenia wirtualnej galerii.
Nauczyciel informatyki: Zofia Tokarska-Chojnacka
Natalia_Bartosiewicz_kl._VI.pptx
Patrycja_i_Dawid_Ptaszynscy_kl._IV_i_VI.pptx
Moje wakacyjne plany
Wystawa prac plastycznych uczniów z klasy III
Szkolny Dzień Logopedii
Udało się! Mimo utrudnionych warunków udało się nam przeprowadzić Szkolny Dzień LogopediiJ Wzięły w nim udział dzieci i uczniowie uczęszczający na terapię logopedyczną oraz chętni uczniowie klas I-III. Efekty ich pracy możemy zobaczyć poniżej. Dzieci wykazały się kreatywnością w pracach plastycznych i wytrwałością w ćwiczeniach nad poprawną wymową trudnych głosek. Wszystkim zaangażowanym składamy serdeczne podziękowania.
6
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020 – HARMONOGRAM ODBIORU ŚWIADECTW 26.06.2020r.
Biorąc pod uwagę aktualną sytuację w państwie oraz mając na uwadze bezpieczeństwo dzieci, zakończenie roku szkolnego 2019/2020 odbywać się będzie zgodnie z niżej przedstawionym harmonogramem.
8:00 - Msza św. Parafia św. Brata Alberta w Karwowie - dla chętnych dzieci z rodzicami
9:00 - klasa 0
9:15 - klasa VIII
9:45 - klasa I
10:00 - klasa II
10:15 - klasa III
10:40 - klasa IV
11:00 - klasa VA
11:15 - klasa VB
11:40 - klasa VI
12:00 - klasa VII
Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny - wyniki kategoria Maluch klasa 4
Wynik bardzo dobry uzyskał uczeń Szymon Jezierski 120 punktów.
Wyróżnienie otrzymały uczennice:
- Zuzanna Kruczyk kl. IV
- Nadia Czubacka kl. IV
- Marta Grzelak kl. III
- Patrycja Kuczek kl. VB
Gratulujemy wysokich wyników !!!
Drodzy Uczniowie...
22 czerwca 2020r. (poniedziałek) lekcje dla dzieci zostaną przekazane poprzez stronę internetową szkoły. Zajęcia na platformie Ms Teams nie odbędą się.
HARMONOGRAM ODDAWANIA KSIAŻEK I PODRĘCZNIKÓW DO BIBLIOTEKI SZKOLNEJ
23.06.2020 ( wtorek)
- godzina 8:00 - 9:00 klasa I
- godzina 9:00 - 10:00 klasa II
- godzina 10:00 - 11:00 klasa III
- godzina 11:00 - 12:00 klasa IV
24.06.2020 ( środa)
- godzina 8:00 – 9:00 klasa VA
- godzina 9:00 – 10:00 klasa VB
- godzina 10:00 – 11:00 klasa VI
- godzina 11:00 – 12:00 klasa VII
- godzina 12:00- 13:00 klasa VIII
Nasze pasje - projekt uczniów klasy IV
Niektórzy lubią łowić ryby. Inni każdą wolną chwilę poświęcają na grę w piłkę. Jeszcze inni chętnie jeżdżą na deskorolce. A co Wy lubicie robić ? Na to pytanie odpowiedzieli uczniowie klasy IV, którzy podczas zajęć z informatyki przygotowali album o swoich pasjach. Zapraszam do obejrzenia wirtualnej wystawy prac dzieci.
Zofia Tokarska-Chojnacka
20
XXIV Mazowiecki Przegląd Twórczości Plastycznej WIKTORIANY 2020 „WITRAŻ – siła światła i koloru”
w XXIV Mazowieckim Przeglądzie Twórczości Plastycznej WIKTORIANY 2020 „WITRAŻ – siła światła i koloru” uczennica klasy czwartej Nadia Czubacka zdobyła wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy tak wielkiego sukcesu.
https://tusochaczew.pl/pl/11_wiadomosci/53631_wiktoriany-2020-witrazowy-swiat-w-mlodzieszynie.html
INFORMACJA DLA RODZICÓW, KTÓRYCH DZIECI BĘDĄ UCZĘSZCZAĆ W ROKU SZKOLNYM 2020/2021 DO KL. „0”
W związku zawieszeniem zajęć w szkole nie ma możliwości spotkania się z Państwem celem omówienia wstępnych informacji dotyczących zajęć w roku szkolnym 2020/2021. Pragnę poinformować , iż podręczniki dla Państwa dzieci zostały już zamówione i będą do odbioru w drugim dniu po rozpoczęciu roku szkolnego. Do każdego pakietu zostały również zamówione zestawy kreatywne. Koszt podręczników + zestaw kreatywny wynosi 160 zł. Płatności dokonacie Państwo u mnie we wrześniu. Poniżej znajdziecie Państwo wykaz przyborów.
WYKAZ PRZYBORÓW DO KL.”0”
1. blok rysunkowy 3szt
2. blok techniczny 2szt
3. blok techniczny kolorowy 3szt
4. kredki świecowe ,,Bambino" + kredki ołówkowe grube
5. ołówek, gumka, nożyczki
6. plastelina 12 kolorów
7. farby plakatowe
8. pędzel (duży i mały)
9. papier kolorowy (duży i mały) + 2szt samoprzylepne
10. teczka tekturowa na gumkę
11. klej w sztyfcie (żelowy) 3szt (Patio Crystal Glue Stick)
12. strój gimnastyczny (spodenki + koszulka) - muszą być podpisane i w worku
13. ręczniki papierowe 4opx2szt
14. papier do xero 1op
15. filc gruby mix kolorów samoprzylepny
16. temperówka (na grube i cienkie kredki)
17. papier brokatowy mix kolorów samoprzylepny
18. świeczka biała cienka 2szt
19. tektura falista mix kolorów
20. gąbki kolorowe A4 mix samoprzylepne
Przyborów nie trzeba podpisywać
Procedury egzaminacyjne
Wytyczne obowiązkowe
Wśród wytycznych, które są obowiązkowe, podkreślone zostały w szczególności kwestie dotyczące zachowania społecznego dystansu oraz dezynfekcji, w tym:
- obowiązek zakrywania ust i nosa przez zdających, do momentu zajęcia miejsca w sali egzaminacyjnej;
- konieczność ustawienia ławek w sali egzaminacyjnej w taki sposób, aby pomiędzy zdającymi zachowany był co najmniej 1,5-metrowy odstęp w każdym kierunku;
- obowiązek dezynfekcji ławek i krzeseł w sali egzaminacyjnej przed i po każdym egzaminie oraz materiałów, sprzętów i narzędzi, z których korzysta więcej niż jeden zdający;
- konieczność korzystania przez każdego zdającego z własnych przyborów piśmienniczych, linijki, cyrkla, kalkulatora, itd.;
- wdrożenia wszelkich możliwych rozwiązań, które pozwolą uniknąć tworzenia się grup zdających przed szkołą oraz przed salą egzaminacyjną przed rozpoczęciem egzaminu oraz po jego zakończeniu – podane są przykładowe sposoby, dyrektor szkoły może wdrożyć inne, bardziej właściwe w konkretnym kontekście.
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Wszystkie